Політологи стверджують, що партія Гройсмана може стати сюрпризом на виборах
Рейтинг партії «Українська стратегія Гройсмана» стрімко наближається до прохідного бар’єру.
Про це свідчать останні результати всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією Active Group у червні 2019 року, повідомили CBN у прес-службі партії.
За даними дослідження до подолання прохідного бар’єру на дострокових парламентських виборах наближаються: «Опозиційний блок» (5,1%), «Радикальна партія О. Ляшка» (4,7%), «Українська стратегіям Гройсмана» (4,1%), «Сила і честь» (3,8%).
Особливо експерти відзначають стрімкий ріст рейтингу «Української стратегії Гройсмана». Наголошують, з такими «обертами» чинний прем’єр-міністр та лідер партії Володимир Гройсман має всі шанси зайняти місце в парламенті.
«До речі, я говорила місяць тому, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу, здається, у інтерв’ю для ВВС. Дивлюся, що соціологи таки підтверджують мою тодішню тезу: стартувавши з 1%, УС Гройсмана нарощує позиції», - заявила політичний експерт Світлана Кушнір.
Незмінним лідером антирейтингу, не зважаючи на зміну назви політичної сили, залишається «Європейська солідарність» Петра Порошенка. На запитання «За яку партію ви б не проголосували ні за яких обставин?» 43,7% респондентів обрали саме цю політисилу. Відтак експерти припускають, що в Порошенка є серйозний конкурент.
«Очевидно, УСГ вступає у боротьбу з "консервативним електоратом", з ЄС Порошенка, і на цьому тлі останні заяви про "нові" і "старі" політичні сили від Гройсмана вже звучать дещо цікавіше. Фактично, це ж означає, що у боротьбі за "електоральний спадок" Порошенка з'являється новий, потужний гравець», - наголосив політолог Петро Олещук.
Постійне зростання рейтингу Гройсмана політологи пов’язують із бажанням бачити його прем’єром і надалі. Так, серед лідерів в опитуванні за бажаного прем’єра, яке проводив «Рейтинг» з 12 по 20 червня, кожен десятий українець хоче бачити на чолі майбутнього уряду Гройсмана. Експерт Олексій Голобуцький каже, у чинного прем’єра є мінімум дві переваги, аби пройти прохідний бар’єр у 5 % у наступний парламент .
«Перше: виборці позитивно оцінюють результати його роботи за три роки. Результати, котрі кожен може "помацати" - ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси. Друге: дуже багато пунктів, на яких піаряться інші політики і їхні партії, по факту реалізовані саме Кабміном Гройсмана – і цей момент також можна конвертувати в голоси. Навіть більше: те, що той же Зеленський тільки обіцяє, - "держава в смартфоні", скажімо, - по факту вже частково реалізовано тим же урядом Гройсмана», - сказав він.
За даними цього ж опитування соціологічної групи «Рейтинг» діяльністю Володимира Гройсмана на посту прем’єр-міністра повністю задоволені 6% опитаних і ще 16% – скоріше за все задоволені. Це означає, що Гройсман може розраховувати на голос кожного п’ятого виборця, який визначився за кого голосуватиме, кажуть експерти.
«Якщо політтехнологам Гройсмана вдасться конвертувати особистий рейтинг прем'єр-міністра в електоральний рейтинг його партії, тоді "Українська стратегія" зможе пройти в новий склад українського парламенту», - зазначив політолог Володимир Фесенко.
Суспільний запит на «нові обличчя» є, говорять фахівці. Однак більше половини опитаних виборців зазначають, що хочуть бачити на посаді прем’єра людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ. До того ж у віковій категорії громадян, що хочуть бачити досвідченого керманича уряду, переважають якраз люди старшого віку. Це саме ті, що точно прийдуть на виборчі дільниці влітку. А відтак в «Української стратегії Гройсмана» є всі шанси стати сюрпризом цих виборів, зазначають політологи.
«Явка на виборах буде низькою. Це ключовий фактор. Для перемоги потрібні всього лише 600 тис. голосів. Київ у вакуумі (вже писав про це). Київ був за Боксера і за Петра. Їх більше немає. Куди піде електорат на тлі останніх і вельми грамотних заяв Гройсмана? А ще є Вінниця та Вінницька область. Я впевнений, що він має всі шанси зібрати 600 тис голосів... Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають, що його політика правильна», - переконаний блогер і політолог Михайло Чаплига.
Нагадаємо, 21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори.