Екскурсовод розповів, задля чого в Кропивницький їдуть туристи
Архітектура Кропивницького вражає всіх, а заради театру та «Хутора «Надія» сюди їдуть з Європи.
Про туристичний потенціал Кропивницького та області «Народному слову» розповів заступник директора обласного художнього музею та екскурсовод Олег Юрченко.
«Мені часто доводиться працювати з групами з Чернігова, Києва, Харкова, – цитує видання гіда. – Наше місто дуже брендове, в плані перш за все архітектури, це наш коник, архітектура, яка вражає всіх, – Вінницю, Тернопіль, навіть киян. По-друге – театр, всі, хто приїжджає, хочуть бачити, і "Хутір "Надія". Це те, задля чого приїжджали поляки, німці, навіть один бельгієць з пригодами побував у нашому місті в липні минулого року. Приїхав з Бельгії, щоб побачити наш театр, бо дізнався, що тут театральна Мекка… Два обласні музеї – художній і краєзнавчий, зрозуміло, що це певний рівень. Зазвичай, попитом користуються каскади в Маловисківському районі і Світловодщина – там Дніпро, санаторії тощо. Знам’янка – покійний Вітя Голий, який загинув під Дебальцевим, розвивав тему козацьких стежок… Потенціал є, і є над чим працювати».
Культурний діяч також позитивно оцінив створення в Кропивницькому туристично-інформаційного центру (ТІЦ), де турист може отримати інформацію, пораду, допомогу, сувенірну продукцію тощо. На думку Юрченка, це на часі, в тренді, центр може стати, зокрема, й місцем обміну інформацією, досвідом, проведення семінарів та лекцій.
«Вже йде й ініціатива знизу, в Аджамці зелений туризм, "На гачок", людина сама собі організувалася, - зазначив він. - Є цікаві об’єкти. Раз є ініціатива, запит – розвивати треба, створювати мережу, інфраструктуру. Це відбувається по всіх областях, і ми нікуди від цього не дінемось».
У статті також зазначається позиція директорки обласного краєзнавчого музею Наталії Агапєєвої: ТІЦ у місті треба створювати однозначно.