У міськраді Кропивницького пояснили, чому «третю лікарню» переводять у будівлю СМСЧ-19

Перегляди: 1096

Стаціонар №2 центральної міської лікарні Кропивницького знаходиться у приміщенні, яке є пам’яткою архітектури і знаходиться вже багато років у незадовільному стані.

Про це під час пресконференції сьогодні, 29 вересня, розповіла керівниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук, передає кореспондент CBN.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

На сьогоднішній день там функціонує лікарня терапевтичного профілю на 125 ліжок. Оксана Макарук нагадала, що після впровадження медичної реформи фінансування йде не на кількість ліжок чи медперсоналу, а за надані медичні послуги. І Національна служба здоров’я (НСЗУ) висуває низку жорстких умов, в тому числі до стану приміщень, в яких перебуває лікарня.

Питання ремонту та реконструкції будівлі колишньої бальнеологічної лікарні, якій понад сто років, піднімалося протягом останніх п’яти років. Провести їх не так легко через статус будівлі. Крім того, за цінами трирічної давнини, це коштувало б понад 60 мільйонів гривень.

«Мені хотілося б ті кошти, які нам виділяє міський бюджет, направляти перш за все на сучасне обладнання», - зазначила Оксана Макарук.

За її словами, медичні працівники лікарні не раз зверталися до управління з проханням покращити умови праці та надання медичної допомоги. Тому вирішили об’єднати стаціонар №2 центральної міської лікарні та Спеціалізовану медико-санітарну частину №19. Зараз там працює лише ортопедичне відділення на 20 ліжок. Інші приміщення п’ятиповерхової будівлі, розрахованої на 200 ліжок, вільні. В минулому році на енергоносії стаціонару №2 витратили 2,2 мільйона гривень, утримання рудівської лікарні обійшлося у 2,8 мільйона.

Оксана Макарук вважає, що, якщо б залишили все по-старому, НСЗУ не підписала б з окремими лікарнями договорів. А так створений єдиний потужний медичний заклад. Крім того, торік у «рудівській» лікарні почали проводити заходи з тепломодернізації. Проблему з доступом до неї міська влада обіцяє вирішити.

У приміщенні ж на вулиці Архітектора Паученка є ідея у подальшому, після реконструкції, відродити бальнеологічну лікарню.