Де ховається цукор? Сумнівно корисні харчові продукти
Бажаючи схуднути або обмежити вживання кількості цукру, люди відмовляються від тортиків, випічки та цукерок. Це правильне рішення, адже в цих висококалорійних виробах практично відсутні корисні речовини. Але цукор є також в неочевидних продуктах, далі розкажемо про деякі з них.
Обережно! Каші, мюслі та сухі сніданки
Здавалося б, що може бути кориснішим за свіжу вівсянку на сніданок до тренування?! Так, але за умови, що вона зварена з цільного зерна. Така каша багата на складні вуглеводи (57 г на 100 г продукту) та майже не містить простого цукру (0,7 г), а ось у готовій суміші швидкого приготування з різними фруктовими смаками – лише величезна кількість хімії.
Який можна зробити висновок? Не дозволяйте хитрим маркетологам себе обдурити та варіть корисний смачний сніданок самостійно. Радимо купити цукор, вівсянку із цільного зерна та попіклуватися про здоров’я родини зранку. На приготування каші треба 10–15 хвилин, не більше. Якщо є бажання, цукор можна замінити медом, родзинками або бананами.
Мюслі та сухі сніданки – ще гірше, ніж суха суміш для швидкого приготування вівсянки. Це мікс із цукру, пальмової олії та пластівців із простих вуглеводів (зазвичай із білого рису та кукурудзи).
Енергетичні та протеїнові батончики
Це така ж сама історія, як і попередня. Основні інгредієнти у складі енергетичних та протеїнових батончиків:
• борошно;
• сироп із фруктозою та глюкозою;
• цукор коричневий і білий;
• трохи фруктів, ягід та горіхів.
Зовсім не дивно, що в маленькому батончику міститься приблизно 60,0 г вуглеводів.
Сухофрукти та солодощі з них
Це гідна альтернатива цукеркам, претензій до складу немає, але вони вкрай цукрові, хоча й корисні. Полюбляєте ці продукти? Просто пам'ятайте про цифри, коли щедро додаєте сухофрукти в кашу чи їсте перед телевізором. Наприклад, в інжирі – 57,9 г вуглеводів, з яких цукру та дисахаридів – 54,9 г.
Звичайний білий рис
Крупи – це завжди левина доля вуглеводів та цукру, але вони потрібні нашому організму. Велика їхня кількість міститься в білому рисі, саме тому після його вживання через 1–2 години людина знову дуже хоче їсти. Наше завдання – це не відмовитися від цієї крупи, а замінити аналогом, який виступає джерелом складних вуглеводів.
Знаєте, скільки цукру в білому рисі? Ви будете вражені: 78 г на 100 г продукту. Якщо замінити його бурим або диким аналогом, організм не отримає стільки зайвих речовин. До того ж така каша – джерело складних вуглеводів. До речі, у мамализі теж 78 г цукру. Також радимо уважно обирати макаронні вироби, дивитися на кількість білків та склад. Ризик купити «пусті та солодкі спагеті» дуже високий.
Підіб’ємо підсумки
Як бачите, щоб знизити споживання цукру, недостатньо прибрати цукерки. Потрібно звертати увагу на сумарну кількість цієї складової, яка ховається в найнесподіваніших продуктах. Заздалегідь плануйте свій раціон, особливо в тому випадку, коли включаєте в нього страви з високим вмістом вуглеводів.