Як зберегти спокій і що робити перед загрозою надзвичайної ситуації

Перегляди: 1800

Як фільтрувати інформацію не піддаватися паніці та організувати свої дії перед кризовою ситуацією, розповів кризовий психолог, координатор центру «Коловорот» Андрій Фоменко.

По-перше, як зазначає психолог, потрібно навчитися обирати достовірні джерела інформації, що оперують фактами, а не оціночними судженнями.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Ігнорувати коментарі у соціальних мережах від так званих «експертів”, і особливо критично ставитися до новин на телебаченні. Здебільшого, ця інформація узагальнюється заради високих переглядів та рейтингів. Найкраще підписатися на офіційні сторінки органів управління й звідти отримувати актуальну інформацію про стан у регіоні».

По-друге, вірогідність повномасштабного наступу доволі низька, але якщо тривога не відступає, можна виконати ряд певних організаційних дій. Водночас також не варто піддаватися паніці й скуповувати у магазинах сірники та сіль.

«Наприклад, людина може визначити коло своєї власної відповідальності, тобто, за що власне вона має турбуватися: це можуть бути діти, старенькі чи хворі люди. З дітьми можна обговорити план дій на випадок тих чи інших позаштатних ситуацій, але перед цим треба визначити, що власне є такою ситуацією. Також можна скласти докупи документи, якісь ліки, підготувати наявну готівку — але це не значить, що варто знімати з рахунків усі гроші — ні, потрібно зібрати лише те, що є на руках і що може знадобитися».

Треба зрозуміти, що у випадку будь-яких дій на кордоні України мобільний зв’язок буде, тому залишається можливість користуватися телефоном. Необхідно обговорити з рідними яким чином можна спілкуватися між собою, якщо ж раптом зв’язок зникне. Можна домовитися, де у такому випадку зустрітися, скільки часу потрібно, щоб туди доїхати, що робити кожному, поки туди не дісталися. Кожен має визначити для себе обов’язки, наприклад, хтось купує продукти, хтось збирає речі й так далі.

«Не варто стрімголов збиратися і виїжджати кудись, тим самим сіючи паніку і забиваючи автомагістралі. Взагалі, у випадку екстренної ситуації працюватиме поліція, СБУ, владні структури, які будуть координувати дії населення», – зазначив Андрій Фоменко.

Психолог наголошує, найкраще, що можна зараз зробити кожному — підписатися на офіційні канали і отримувати актуальну інформацію. І продовжувати жити своїм життям, ходити на роботу і виконувати буденні справи. Адже саме від цього залежить емоційний стан співгромадян і синхронізація дій влади й населення.