Чи закриють Завадівську гімназію у Кропивницькому
Сьогодні, 26 квітня, начальниця міського управління освіти Лариса Костенко пояснила ситуацію, яка склалася навколо Завадівської гімназії.
Нещодавно, 21 квітня, у Facebook-групі «Батьківська рада Кропивницького» з'явився пост, у якому йшлося про закриття Завадівської гімназії та об'єднання її з Кущівською школою.
«У зв'язку з воєнним станом та зменшенням фінансування усіх галузей цивільного призначення, наш освітній заклад реорганізовують. З 2 травня наші класи разом з педагогічним колективом приєднують до Кущівської школи ) . Навчальний рік ми завершуємо в другій школі, а з 1 вересня Ви можете залишитися або перейти в іншу школу. Будемо сподіватися, що з вересня ми зможемо усі разом розпочати навчальний рік, хоч і в стінах іншого закладу. Ми все будемо робити, щоб відстояти нашу школу. ЯК ВАМ НЕ СОРОМНО ТАК РОБИТИ», - йдеться у дописі.
Авторку публікації підтримали і у коментарях.
На ситуацію відреагувала міська рада. Сьогодні під час свого брифінгу Лариса Костенко пояснила, що насправді чекає на навчальний заклад, і які причини тому передували.
«Ніяких рішень щодо закриття закладу не приймалося. Взагалі зачинити будь-який заклад під час воєнного стану не можна, бо немає можливості внести зміни до реєстрів, - сказала посадовиця. - Наприкінці квітня — на початку травня у нас проходять співбесіди з директорами шкіл, ми обговорюємо кадрові питання і можливості закладу. Перший клас у Завадіївській гімназії не має перспективи відкритися, бо виявили бажання вступити до цього навчального закладу лише 4-5 першачків. Зараз всього по класах навчається десь по 14-15 дітей. Це до того, що середня кількість учнів у класі має бути близько 28.»
Ресурсів на забезпечення гімназії вистачить тільки до кінця серпня, після — коштів на зарплатню вчителям не буде. Питання щодо фінансування закладу стояло щороку. Наразі розглядаються різні варінти подальших рішень, у тому числі — об'єднання з будь-яким навчальним закладом, зокрема з Кущівською школою. Така ситуація вже відбувалася і раніше з іншими школами.
«У нас така ситуація була по декількох школах, відбулося об'єднання і витрати зменшилися. Якщо заклади об'єднуються, то потім на 1 вересня можна буде врегулювати мережу і зменшити на неї навантаження, щоб працівники вчасно отримували зарплатню», - пояснила Лариса Костенко.
За її словами, якщо заклади приймають рішення про об'єднання, то це можна зробити і у травні – перевести класи в інший заклад ,вже і вже влітку провести всі заходи по трансформації. Проте рішення потрібно приймати разом з педагогічним колективом.
«Якщо він буде проти, то гімназія продовжить працювати, але коли прийде серпень, гроші закінчаться. Якщо до кінця року не виділять орієнтовно 1,5 — 2 млн. грн., платити зарплатню не буде з чого. Виділити додаткові кошти з міського бюджету, як це було раніше, наразі неможливо.»