Родичі зниклих безвісті мають право отримувати пенсії
Отримати пенсію мають право непрацездатні члени родини зниклої безвісті людини незалежно від тривалості страхового стажу.
Зниклими безвісті вважають – людей, які зникли за особливих обставин, якими вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.
Хто має право отримувати пенсію?
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
- діти зниклого безвісти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.
- Діти, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
- усиновлені діти, пасинок і падчерка (якщо вони не одержували аліментів від батьків);
- чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся зниклого безвісти незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) зниклого безвісти до досягнення нею (ними) 8 років;
- особи, які були на повному утриманні або одержували допомогу від зниклого безвісти, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Члени сім’ї зниклого безвісти, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Право отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника можна через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Виплати припиняються з дня знаходження місцеперебування зниклої особи, місця поховання чи місцезнаходження її останків.
Джерело: Олександрійська міська рада