Відкатні ворота

Перегляди: 768

Відкатні ворота – один з варіантів воріт, який використовують як на проїздах приватних будинків, так і на проїздах великих підприємств. Вони дуже зручні у використанні та мають декілька переваг над розпашною конструкцією. Серед основних – не потребують багато простору для експлуатації та дуже прості у використанні (можна відкривати/закривати всього однією рукою).

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

З чого складаються відкатні ворота

Найбільш популярним типом конструкції відкатних воріт є консольний. Він складається з таких елементів:

  • каркаса стулки з прямокутним або трикутним хвостовиком;
  • матеріалу обшивки;
  • закладної деталі (виготовляють зі швелера та металевої арматури);
  • спеціального набору комплектуючих – фурнітура для відкатних воріт;
  • автоматика для здвижних воріт (встановлюється за бажанням, не є обов’язковим елементом).

Ну що ж, приступимо до «знайомства» з кожним елементом відкатних воріт.

Каркас стулки

Відкатні ворота консольної конструкції мають каркас довжиною в 1,5 рази більшою, ніж ширина самого отвору під браму. Тобто, щоб визначити точну довжину стулки потрібно виміряти ширину отвору та додати до отриманої величини ще її половину. Так, наприклад, якщо отвір під ворота 4 м, то ворота повинні бути 6 м (4+4/2). Виготовляти каркас можна з металевих труб. Найкраще для цих цілей підходить т-подібний профіль.

Матеріал обшивки

Обшити отриманий каркас можна як повністю, так і частково, тобто тільки ту частину, яку видно з вулиці. Також можна зробити одно- або двосторонню обшивку. В якості матеріалу для обшивки підійде як профнастил, так і дерев’яні плашки тощо.

Закладна деталь

На даний складовий елемент відкатних воріт встановлюють каретки з комплекту фурнітури. Для виготовлення беруть шматок швелера (довжина складає половину ширини отвору під ворота) та метрові шматки металевої арматури в якості ніжок для більшої стійкості у отворі для бетонування. Також арматурою обв’язують по периметру швелера трохи нижче нього. Отриману закладну деталь бетонують та залишають настоюватися.

Спеціальний набір комплектуючих

Фурнітура для відкатних воріт грає дуже важливу роль у відкатних воротах. Адже саме завдяки її комплектуючим і досягається механізм відкату стулки. Тому так важливо, щоб кожен з 8 обов’язкових комплектуючих був виконаний якісно з відмінних матеріалів.

https://www.youtube.com/watch?v=A6VjpQ2Z_oI

Автоматика для здвижних воріт

Автоматику можна встановити або ні. Все залежить від ваших бажань та можливостей. Відкатні ворота і без автоматики будуть працювати відмінно. Та з нею їх експлуатація буде приємнішою, адже в погану погоду не дуже хочеться виходити зайвий раз на вулицю. А встановивши автоматику на ваші відкатні ворота цього робити потрібно буде в рази менше.

https://www.youtube.com/watch?v=DNTJu8Z6fn0

Як зробити ворота з відкатним механізмом відкриття

Цей процес не можна назвати дуже простим. Та й складним теж. Адже якщо ви вмієте працювати руками та знаєте як користуватися таким інструментом, як зварювальний апарат, лопата, болгарка тощо, то ви з легкістю можете зробити відкатні ворота своїми руками. Потрібно тільки слідувати інструкції по виготовленню та встановленню таких воріт.

Де ж її знайти? Зараз дуже багато джерел інформації – пошукова система, Youtube тощо. Інформації безліч.

Ось, наприклад, на сайті компанії «Нові Ворота» дуже детально розписані всі кроки даного процесу.

Якщо коротко, то спочатку потрібно виготовити та забетонувати закладну деталь. Далі готуємо каркас для майбутніх воріт. На наступному етапі встановлюємо фурнітуру для відкатних воріт та сам каркас. Обшиваємо стулку обраним матеріалом. Встановлюємо замок або автоматику.

Та перш за все потрібно зробити креслення, щоб знати чого та скільки знадобиться та замовити всі необхідні матеріали.

З кресленням також можуть допомогти у компанії «Нові Ворота». Їхній спеціаліст безкоштовно виготовить креслення по вашим параметрам отвору під ворота.

Приблизна вартість відкатних воріт

Потрібно розуміти, що якщо ви зробите відкатні ворота самостійно, а не замовите у фірми «під ключ», то ви витратите значно менше. Зекономлені гроші можна витратити, наприклад, на придбання автоматики для відкатних воріт.

Давайте приблизно порахуємо, в скільки можуть обійтися ворота на 4-метровий отвір.

В даному випадку нам знадобиться 16 м т-профілю, 12 м профілю 30*20 мм, шматок швелера та арматура для закладної деталі, обшивка (наприклад, профнастил), комплект фурнітури ні і розхідні матеріали (пісок, щебінь, цемент тощо). Це обійдеться в 4690+840+1080+207+1080+3495+1000 = 12000 грн.

Це приблизний розрахунок. Може бути відхилення як в одну, так і в іншу сторону.

Що взяти в якості матеріалу для обшивки відкатної стулки

Каркас відкатних воріт можна обшити відразу під час виготовлення або ж після встановлення на отвір. Все залежить від того, чи зможете ви дістатися потім до всіх місць на каркасі, які потрібно буде обшити. В якості обшивки ідеально підходить профнастил, полікарбонат, дерево, металеві прути, сендвіч-панелі тощо.

Слід розуміти, що якщо ви не хочете обтяжувати ваші ворота, то краще не брати дерево, оскільки воно само по собі має вагу, та ще й стає важчим, коли набирає вологу.

Найбільш розповсюдженим варіантом обшивки є профнастил

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу своїми руками