У Кропивницькому судили жінку, яка закликала до повалення органів влади і створення "Республіки Україна"

Перегляди: 2965

Вчора, 25 жовтня, Ленінський суд розглянув справу 29-річної блогерки, яка закликала до створення самопроголошених органів влади "Республіка Україна" - жінку звільнили від відповідальності.

Використовуючи спеціально створений акаунт у Facebook, обвинувачена розповсюджувала матеріали із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Жінка виказувала думку, що влада в Україні та у Кропивницькому зокрема «має належати не уповноваженим на те органам державної влади та місцевого самоврядування, а так званим місцевим районним радам», які мали б суверенітет. Створені «місцеві районні ради», мали незаконно перейняти на себе функції держави та її органів, зокрема: реєструвати юридичних осіб, розпоряджатися землями, видавати загальнообов’язкові для виконання акти та мати власний апарат примусу («службу правопорятунку»). При цьому, до складу «місцевих районних рад» мали входити (та, відповідно, мати можливість прямо чи опосередковано брати участь у здійсненні влади) не всі громадяни, які проживають на певній території, а лише так звані «вільні люди» – ті, хто підтримує викладені вище погляди та письмово заявили про це.

14 листопада минулого року обвинувачена перед будівлею обласного театру організувала збір прихильників цього руху, які обрали її головою зборів.

Наступного дня відео цих зборів підозрювана опублікувала в своєму акаунті у Facebook.

Таким чином, жінка вчинила розповсюдження публічних закликів щодо насильницької зміни на повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.109 ККУ.

Запобіжний захід блогерці не обирали. Інші підозрювані у цьому кримінальному провадженні відсутні.

Через введення 24 лютого воєнного стану громадянка не могла організовувати зібрання учасників руху.

Під час додаткового допиту вонасказала, що вже не вчиняє подібних дій, зайняла проукраїнську позицію та обіцяє, що таке більше не повториться.

Слідчі повторно оглянули сторінку жінки у соцмережі та переконалися, що з моменту оголошення їй підозри та донині жодних протиправних дій у публічному просторі вона дійсно не робила.

Врахували також те, що злочин скоєно вперше і він нетяжкий, потерпілих і майнової шкоди нема. Тому прокурор клопотав звільнити підозрювану від кримінальної відповідальності.

Суд клопотання задовільнив.


Джерело: Лілія Кочерга, "Судовий репортер"