Голова правління «Кіровоградобленерго» пояснив, чому графіки відключень не працюють
Про стан енергетичної системи та відключення електроенергії на Кіровоградщині розповіли на брифінгу перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко та голова правління ПрАТ «Кіровоградобленерго» Володимир Чернявський.
Енергосистема Кіровоградської області не є автономною, це частина єдиної енергетичної системи. Нині в країни немає жодної теплової та гідроелектростанції, яка б не зазнала руйнувань чи ушкоджень. Не менше 40% відсотків магістральних електричних мереж також тим чи іншим чином пошкоджені.
«Наразі по всій Кіровоградській області застосовано періодичне відключення світла. Так, це викликає масу незручностей, однак це вимушений крок енергетиків, аби наш регіон не залишився без світла взагалі», - наголосив Павло Конопко.
Володимир Чернявський розповів про види відключень.
Перший: планові відключення - вони необхідні для того, щоб збалансувати систему і запобігти порушенням у її роботі. Саме про такі відключення «Кіровоградобленерго» попереджає щоденними графіками погодинних відключень на сайті установи.
Другий: аварійні відключення - не планово, виключно за командою диспетчера «Укренерго», якщо виникає дефіцит. Можуть вводитись будь-коли і на скільки необхідно.
Третій вид - спеціальні графіки. Відрізняються тим, що попередні відключення вводяться на лініях у 10 кіловольт, а другі — у 35 кіловольт.
Чому не збігаються заявлений і фактичний час відключень електроенергії?
Через паралельне застосування планового графіка погодинного відключення (ГПВ) та екстреного графіка аварійного відключення (ГАВ). Тому перерви в електропостачанні можуть тривати довше, або електроенергія може зникати не в ті години, які заявлені у попередньо розробленому плані.
Також час відключення та відновлення електропостачання може відрізнятися від заявленого у графіку на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов'язане із технологічним процесом перемикання черг службами «Кіровоградобленерго».
Коли у вашому будинку відключають світло, а в сусідньому в цей час постачання електроенергії не припиняється - це означає, що сусідній будинок чи навіть під'їзд приєднаний до іншої лінії електропередач чи навіть підстанції, яка належить до іншої групи або черги у графіку відключення. Або на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури.
Фахівці працюють над тим, щоб максимально справедливо розподілити відключення між споживачами, але через технічні особливості організації роботи мереж цього неможливо досягнути на 100%.
Джерело: Павло Конопко та Володимир Чернявський під час брифінгу у Кіровоградській ОВА