На Кіровоградщині в санітарній зоні водогону складали гній від домашніх тварин

Перегляди: 2126

Фахівці держпродспоживслужби протягом 2022 року перевірили відповідність роботи 1018 об’єктів водопостачання вимогам законодавства (165 об’єктів централізованого водопостачання, 853 – нецентралізованого). За результатами на 856 об’єктах (84%) виявили порушення.

Зокрема, на об’єктах централізованого водопостачання не проводиться виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води – відповідні програми не розроблені й не затверджені; не проводиться лабораторний контроль води після аварійно-відновлювальних робіт; не всі працівники пройшли медичний огляд; джерело (свердловина) не огороджене; в зоні суворого режиму розташовані приватні городи, спортивний майданчик закладу освіти, каналізаційний вигріб житлового будинку, складується гній від домашніх тварин; не проводиться профілактична дезінфекція мереж, водонапірних башт.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Основними порушеннями, виявленими на об’єктах нецентралізованого водопостачання, є відсутність санітарних паспортів на джерела, незадовільний санітарно-технічний стан колодязів (пошкоджені або відсутні відмостки навколо колодязів, відсутні навіси, підставки для відер), відсутність графіків дослідження води за видом контролю, переліком показників, періодичністю, місцями відбору. Не проводиться щорічне планове обстеження та ремонт колодязів, їх чищення, дезінфекція та знезараження питної води, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води.

Обстежили також 18 об’єктів водовідведення – порушення зафіксували на 15 об’єктах (83,3%). Мова йде про недотримання санітарно-захисної зони до житлових забудов та русла водного об’єкту, порушення процесу очистки стоків, відсутність програми виробничого контролю забруднення атмосферного повітря, ґрунтів, якості поверхневих вод. На об’єктах не проводиться біологічне очищення, знезараження стічних вод, лабораторні дослідження стічних вод за мікробіологічними та паразитологічними показниками. Стан очисних споруд - аварійний, вони потребують ремонту або повної заміни.

Балансоутримувачам та органам місцевого самоврядування направили 312 рекомендаційних листів, а також склали 3 приписи. За невиконання вимог припису щодо усунення порушень на відповідальну особу одного з об’єктів склали протокол та винесли постанову про накладення адміністративного стягнення.


Джерело: ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області