«Друг просить у борг»: кіберполіція Кіровоградщини викрила злочинну схему

Перегляди: 5887

Кіберполіція Кіровоградщини викрила трьох чоловіків у привласненні пів мільйона гривень за схемою «друг просить у борг».

Використовуючи фішингові посилання, зловмисники зламували облікові записи у соцмережах. Далі з цих акаунтів просили друзів користувачів позичити гроші. Таким чином фігуранти ошукали близько сотні людей.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Організатор схеми створював фішингові посилання для отримання даних облікових записів користувачів соцмереж. Разом із двома спільниками фішинг поширювали у соцмережах під виглядом пропозицій голосування в конкурсі. Перейшовши за посиланнями, користувачі вводили логіни та паролі від соціальних мереж, які автоматично ставали відомі зловмисникам.

У такий спосіб вони отримували доступ до сторінок і надалі від імені їхніх власників здійснювали розсилку повідомлень підписникам з проханням позичити гроші. Для цього зловмисники вказували банківські реквізити підставних осіб.

За попередніми даними, у такий спосіб вони ошукали більше сотні людей, сума збитків становить пів мільйона гривень.

В оселях фігурантів працівники поліції провели обшуки. Вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, SIM-картки та банківські картки.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри організатору схеми. За скоєне йому може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Кіберполіція нагадує користувачам соціальних мереж про важливість налаштування двофакторної автентифікації для захисту інтернет-акаунтів. Тоді для входу, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний застосунок.

Також правоохоронці рекомендують не переходити за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони прийшли у листі від друга, адже його сторінку могли зламати.

Окрім того, якщо вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга з проханням позичити гроші, спершу переконайтеся, що вам пише не шахрай.


Джерело, фото: Національна поліція України