Енергетики з Бобринця відновлюють електропостачання на прифронтових територіях Херсонщини (фото)

Перегляди: 761

З 17 березня фахівці ПрАТ Кіровоградобленерго з Бобринця відновлюють електропостачання деокупованих населених пунктів Херсонщини. 

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Загалом перші працівники ПрАТ Кіровоградобленерго прибули на Херсонщину для проведення робіт по відновленню електропостачання ще 20 жовтня 2022 року. За цей час у відрядженнях у Херсонській області побували бригади Олександрійського, Долинського, Бобринецького, Добровеличківського, Світловодського та інших РЕМів.

«Наша бригада відновлює повітряну лінію 35 кВ, яка заживить трансформаторну підстанцію, потім інша бригада займеться відновленням ліній 10 кВ та 4 кВ. Ми знаходимося тут чотири дні, приїхали замінити колег, які до нас тут працювали», - розповідає Олександр, майстер служби ліній Бобринецької дільниці ПрАТ Кіровоградобленерго.

Працювати доводиться в полях, які значною мірою заміновані або на них є залишки ворожих снарядів, які не здетонували під час обстрілів. Спочатку на територію заходять сапери, розміновують, потім там починають роботу енергетики. Територія прифронтова, тож доводиться дотримуватися всіх правил безпеки. 

«Сапери ДСНС працювали і в полі, і по посадці, знайшли, зокрема, бойову протипіхотну міну. Багато ворожих снарядів залишаються не підірваними. Важко саперам ходити по бур'янах, по стерні, вони не можуть опустити нижче обладнання. А у посадці, де зарості, де російські бліндажі, там взагалі складно. Орки зробили свої окопи прямо під лінями електропередач», - говорить майстер. 

Деякі навколишні села без світла вже багато місяців через значні руйнування електромережі. Енергетики розповідають, що відновлення – не швидкий процес та триватиме ще довго, прогнозувати терміни не беруться.

«Як зайшли до нас окупанти 13 березня 2022 року, електроенергія зникла, і відтоді світла у нас не було. Я повернулася 3 жовтня, йшли додому пішки, бо кругом було заміновано. Село розбите. Люди повертаються, але не всім є де жити. Дехто у сараях навіть живе. Світло нам провели. Я ще в жовтні подала заяву. Провели до села, але не до всіх хат. Не підвели ще переважно до хат, де стоять двофазні лічильники. Сподіваємося, що скоро всіх під'єднають. Зараз живе у селі до 50 осіб, є такі, що з дітками. Підзаряджаємося від генератора, у громаді є спільний, солярку купуємо самі», - розповідає Тетяна, жителька села у Нововоронцовському районі. 

Працівники служби ліній Бобринецької дільниці ПрАТ Кіровоградобленерго планують працювати доти, поки не приїде наступна зміна. Фахівці-енергетики за домовленістю змінюють один одного, визначених термінів перебування у такому відрядженні немає, адже мета – якнайшвидше відновити зруйноване окупантами, робота триває.

Фото: Мирослава Липа, CBN.

[gallery type="rectangular" size="full" td_select_gallery_slide="slide" ids="151132,151133,151135,151137,151138,151139,151140,151141,151143,151144,151147,151148"]