Як вибрати фільтр зворотного осмосу: детальна інструкція

Перегляди: 844

Як вибрати фільтр зворотного осмосу: ключові параметри і корисні поради

В сучасних містах люди не п'ють з крана, бо вода може містити різноманітні органічні, неорганічні, а іноді й бактеріологічні домішки, які погано вливають на здоров'я та залишають накип на посуді. Практично всі докупляють чисту відфільтровану воду в магазинах чи спеціалізованих пунктах продажу. Однак, існує ефективний спосіб самостійного очищення водопровідної води, яким вже користуються мільйони українців. Інформація нижче розкаже, як вибрати фільтр зворотного осмосу та не помилитися у своєму рішенні.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Принцип роботи системи

Зворотний осмос — це спеціальний тип фільтрування, який вже більше як пів століття допомагає видаляти великий спектр забруднень. Під тиском 10-12 атмосфер рідина «продавлюється» через спеціальну мембрану. Пори в ній достатньо малі, щоб пропустити молекули H2O, але більші за розміром елементи, такі як розчинені солі, метали чи, наприклад, бактерії, застрягають в структурі фільтра.

Система фільтрації «зворотний осмос» повсюдно використовується не тільки в побуті — саме на цих фільтрах побудована велика кількість виробництв питної води високої якості, косметики, фармацевтики тощо. Таке фільтрування забезпечує заклади громадського харчування недорогою та чистою водою для приготування їжі та напоїв.

Які фільтри зворотного осмосу зустрічаються найчастіше?

Система може використовуватися для корекції мінерального складу води, pH та її органолептичних властивостей. Фільтр зворотного осмосу з мінералізатором допоможе щоденно вживати оптимальну кількість необхідних мікроелементів — магнію, іонів кальцію, калію тощо.

Багатоступеневі фільтри. Наприклад, у 5-ступеневій системі спочатку відбувається грубе очищення від часток розміром більше ніж 5 мкм — це усілякий пісок, водорості, іржа, глина тощо. На другому та третьому етапі вода проходить скрізь вугільні фільтри. Далі потік «продавлюється» через мембранний картридж та подається на «постфільтр», який мінералізує рідину та коригує її смакові властивості.

Прилади з насосом (або помпою) допоможуть розв'язати питання чистоти, мінерального складу та напору води в будинках з низьким тиском в трубах — до 3 атм.

Для невеликих квартир, приватних будинків чи, наприклад, невеличких кав'ярень підійде компактний пристрій, який встановлюється просто під мийку.

Фото - сайт https://alterair.ua/ru/vodoochistka-i-vodopodgotovka/dlya-kvartiry/

Що потрібно врахувати перед покупкою?

●Схема, в якій зекономили на вугільному фільтруванні та озонаторах, не затримує летючий хлор;

●Якщо в системі зворотного осмосу не поставити мінералізатор, у рідини не буде «смаку» — це свідчить про надто низький вміст корисних мінералів. Таку воду краще збагачувати у процесі готування.

●Обладнання потребує якісного обслуговування: спеціалісти очищують фільтри чи повністю замінюють картриджі. Наприклад, мембранний елемент, розрахований на 4-5 тис. літрів рідини, повністю замінюється приблизно через 12 місяців.

На що зважати при виборі моделі?

Перше, на що необхідно звернути увагу — це мінімальний тиск води, при котрому справно працює та чи інша модель. Тиск у вашому водопроводі може виміряти кліматична компанія чи інші спеціалісти, які мають певні професійні інструменти та навички. У більшості випадків, якщо у вашому водопроводі 0,2 — 2,8 атм, вам знадобиться система з додатковою помпою.

Також важливий параметр — це кількості ступенів, набір приладів та методи очищування та поліпшення інших параметрів води. Наприклад, у деяких просунених моделях може бути три попередні фільтри, мембрана, мінералізатор, біокерамічний активатор, вугільна фільтрація та ультрафіолетова лампа для стерилізації води.

Потужність системи залежить від тиску води у водопроводі (чи після помпи) та мембрани. Продуктивність побутових установок зворотного осмосу складає 7 — 15 л/час, а промислових – до 1000 куб.м/час.

Де краще вибирати фільтри для дому?

Якщо ви хочете забезпечити себе та близьких якісною питною водою, звертайтеся в інженерні компанії чи спеціалізовані магазини кліматичної техніки. У цьому разі ви зможете вибирати з широкого спектра спектра ліцензійних систем зворотного осмосу, які повністю виправдають ваші очікування. Крім того, ви зможете отримати професійну консультацію, замовити проєктування та монтаж відповідної системи, провести грамотні пусконалагоджувальні роботи та звернутися до перевірених фахівців за профілактикою чи ремонтом обладнання.