У Кропивницькому під час обстежень на кладовищах знайшли інфікованих бореліозом кліщів

Перегляди: 6184

Фахівці Кіровоградського обласного центру профілактики та контролю хвороб встановили, що майже кожен третій кліщ, якого знайшли на території Рівнянського та Далекосхідного кладовищ та згодом дослідили у лабораторії, інфікований бореліозом.

Окрім того, інфікованих кліщів знайшли на території центрального кладовища села Новоігорівка Устинівської територіальної громади Кропивницького району.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Дослідження продовжуються, але фахівці наголошують на необхідністі бути надзвичайно обережними під час відвідування кладовищ напередодні та під час поминальних днів.

Під час перебування на території кладовищ та прибирання біля могил необхідно пам'ятати, що кліщі здебільшого знаходяться у низькій рослинності (траві, кущах, квітах тощо). Тому одягатись потрібно таким чином, щоб у кліщів не було можливості дістатися шкіри.

Якщо ви перебуваєте у небезпечній зоні понад годину, варто робити взаємоогляди з метою раннього виявлення кліщів, які ще не встигли присмоктатись.

Після завершення прибирання та по приходу додому треба обов’язково витрусити верхній одяг, повністю змінити натільну білизну та інший одяг та знову провести взаємоогляд.


Джерело: Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб