На Кіровоградщині компанія росіянина досі має ліцензією на користування надрами

Перегляди: 943

Як повідомляє «Економічна правда», компанія «Кіровоградське рудоуправління», кінцевим бенефіціаром якого є російський бізнесмен Сергій Кабаргін, продовжує володіти ліцензією на розробку Обознівського родовища каолінової глини.

У 1996 році Державна служба геології та надр надала «Кіровоградському рудоуправлінню» ліцензію на розробку Обознівського родовища, яке чинне до 2035 року. Річні масштаби видобутку – 300 тисяч тонн каолінової глини. До повномасштабного вторгнення в компанії працювало 96 співробітників.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Бенефіціарним власником підприємства є російський бізнесмен Сергій Кабаргін. Розпочати процедуру конфіскації його українських активів на користь держави чи позбавити підприємство ліцензій не можуть через те, що РНБО поки не запровадило санкції проти Кабаргіна.

Влітку торік стало відомо про накладення судом арешту на майно і корпоративні права підприємства вартістю 18 млн грн у рамках кримінального провадження. За даними слідства, підприємство постійно перебувало у бізнес-взаємовідносинах з рф, про що свідчать укладені контракти про поставку продукції та сировини. Реалізували продукцію до росії за ціною втричі нижчою, ніж до інших країн.

Окрім того, сировину постачали до одного з підприємств міста Самари, адміністрація якого надає допомогу окупаційній владі Донецької та Луганської областей.

«На Росію були звичайні поставки, не воєнним підприємствам, не оборонним підприємствам, ніяким. Ми як сто років тому поставляли туди, так і поставляли. Комбінат вогнетривів», – пояснює чинний керівник підприємства Володимир Кухта.

Кухта зазначає, що підприємство від 24 лютого простоює, тобто податки до бюджету також не сплачують. З 96 працівників наразі лише 15 охороняють територію та підтримують техніку у робочому стані.


Джерело: «Економічна правда»