У Кропивницькому відкрили виставку японського мистецтва (фоторепортаж)
![](https://cbn.com.ua/files/resized/blog/2023-05-20_15-55_259479.1000x700.jpeg)
У галереї «Єлисаветград» відбулася зустріч з колекціонером Микитою Немановим та відкриття виставки робіт відомих майстрів японської гравюри, кераміки періоду Едо (1603-1868).
Предмети японського мистецтва відображають дух цієї країни та ментальність її жителів. На виставці можна побачити гравюри в різних традиційних жанрах: бідзінга (зображення красунь з «веселих кварталів»), фукейга (пейзаж), катега (зображення квітів та птахів), а також блюда, вази та інші предмети мистецтва.
Одна з найвідоміших форм японських гравюр - укіє-е, або дереворізи. Вони створюються шляхом нанесення фарби на дерев'яну пластину, яка пресується на папір. Ця техніка дозволяє передати безліч нюансів та деталей у зображенні.
Представлена на виставці колекція збиралася колекціонером понад двадцять років.
Переглянути виставку можна щодня з 11:00 до 18:00, крім понеділка та неділі, за адресою: галерея «Єлисаветград», вул. Пашутинська, 36). Триватиме виставка до вересня.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.
[caption id="attachment_156425" align="aligncenter" width="640"] Микита Неманов. Фото: Ігор Філіпенко, CBN.[/caption]