СБУ Кіровоградщини викрила трьох колаборантів

Перегляди: 4952

СБУ в Кіровоградській області викрила ще трьох громадян України, які добровільно погодилися на співпрацю з окупаційною владою.

Колаборанти очолили керівні посади в органах МНС та федеральної служби виконання покарань на тимчасово окупованих територіях України.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Серед них – двоє мешканців Херсонської області, які після окупації частини регіону погодилися на пропозицію ворога обійняти посади «начальника пожарной части пгт Нижние Серогозы УМЧС в Херсонской области», що діє на території Генічеської ОТГ та начальниці відділу по роботі з персоналом «Управления федеральной службы исполнения наказаний в Херсонской области» на тимчасово окупованій території Скадовського району.

Третім зловмисником виявився мешканець Луганської області, який також погодився працювати на ворога та обійняв посаду «старшего инспектора» на території Луганської області.

Колаборанти, погодившись на співпрацю з окупантами, відразу отримали підвищення по службі та обійняли керівні посади. Основним їх обов’язком було залучити на службу до окупаційної влади якомога більше місцевих мешканців - своїх колег по службі, які не виконали вказівку укранського керівництва та не виїхали на підконтрольну Україні територію з початком окупації.

На основі зібраних СБУ доказів двом зловмисникам повідомили підозри за ч.5 ст. 111-1 КК України , третьому – за ч.7 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).


Джерело: Управління СБ України в Кіровоградській області у Facebook