Російський мільярдер, причетний до фінансування збройної агресії рф, використовував для цього «Кіровоградське рудоуправління» (фото)

Перегляди: 999

СБУ задокументувала злочинну діяльність російського мільярдера Сергія Кабаргіна, який причетний до фінансування збройної агресії рф проти України.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБУ в Кіровоградській області.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

З початку повномасштабного вторгнення росіянин реалізував «схему», яка дозволила йому перерахувати до російського бюджету майже 2,5 млрд рублів.

Для цього росіянин використовував підконтрольне в Україні АТ «Кіровоградське рудоуправління», де видобувають рідкісні породи глини, у тому числі вогнетривкої класифікації.

Ця сировина є необхідною складовою для будівництва і ремонту технологічних приміщень на потенційно небезпечних об’єктах промисловості та енергетичної галузі.

За вказівкою мільярдера гірські породи з українського підприємства постачали оптовими партіями підсанкційним бізнес-структурам «Росатома» і «Лукойла».

Фігурант здійснював поставки через власну компанію в росії – «Боровичский комбинат огнеупоров».

Значну кількість будматеріалів, виготовлених на цьому підприємстві з української сировини, Кабаргін відправляв російським військам на фронт для будівництва укріпрайонів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили російському мільярдеру про підозру за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Оскільки фігурант перебуває на території рф, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Як повідомляло CBN, компанія «Кіровоградське рудоуправління», є кінцевим бенефіціаром якого є російський бізнесмен Сергій Кабаргін, продовжує володіти ліцензією на розробку Обознівського родовища каолінової глини.

Довідково: у вересні 2022 року за матеріалами СБУ, наклали арешт на корпоративні права і майно російських акціонерів в структурі власності АТ «Кіровоградське рудоуправління» на 500 млн грн.