Кіровоградщина відновлюватиме деокуповане село на Херсонщині

Перегляди: 3074

У рамках проєкту відновлення деокупованих територій Херсонщини «Пліч-о-пліч» Кіровоградщина опікуватиметься одним із населених пунктів - селом Мала Олександрівка.

Про це на брифінгу сьогодні, 7 липня, повідомив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

У довоєнний період населення села Мала Олександрівка налічувало понад 1000 людей та 600 домоволодінь.

Так, відновленню підлягатимуть кілька магазинів на території села, близько сотні будинків, які були пошкоджені внаслідок обстрілів чи окупації, сім будинків, які росіяни знищили повністю, а також сільський клуб та школа.

«Ми вже розпочали роботу. Ми відновлювали у Великоолександрівській громаді енергопостачання, зокрема й у Малій Олександрівці, бо ворог зруйнував підстанції. Наші фахівці вже обстежили весь житловий фонд. 101 об'єкт постраждав, тепер потребує відновлення. Пошкодження є різні, повністю знищених будинків 7. Також розбитий магазин та комунальні заклади. З важливих соціально-культурних об'єктів - Будинок культури. На його відновлення треба близько 10 млн грн. Але ми визначилися так, що Кабмін профінансує більшу частину витрат. Школа також піддавалася обстрілу і потребує ремонту, але для цього використають залучений фінансовий ресурс зовнішнього інвестора», - розповів начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Загальна вартість проєкту відновлення складає близько 70 млн грн.

Проєкт «Пліч-о-пліч» передбачає патронаж 15 областей, на території яких не велися бойові дії, над 26-ома населеними пунктами Херсонської області, які зруйнувала або пошкодила російська армія.