На Кіровоградщині збудують графітовий завод на 750 робочих місць

Перегляди: 1121

У Кіровоградській області на території Петрівської громади у 2024 році почнуть будувати завод з виробництва графітового концентрату.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Графіт на сьогоднішній день набирає дуже серйозного інвестиційного приваблення. В першу чергу, це пов’язано з ростом попиту на акумуляторні батареї, як для великої енергетики, так і для автомобільної промисловості», - зазначив Павло Конопко.

Будівництво заводу - інвестиційний проєкт компанії BGV Group. Його реалізацію забезпечує ТОВ «Розвиток Побужжя». Потужності виробництва збудують на технічних рішеннях проєктанта Mezzo Швеція. Саме ж будівництво триватиме у дві черги.

Перша черга – побудова кар’єру і місця для концентрації графітної руди. Друга – заводу з виробництва пластинчатого графіту, який вже буде експортуватись. Завод будуватиметься протягом п’яти років, починаючи з 2024 року. Загалом інвестиційний проєкт передбачає створення 750 робочих місць.

«Графіт такого типу видобувається у Японії, Китаї та Республіці Корея. Будівництво такого заводу дасть нам можливість бути у Європі першопрохідцями з виробництва такої концентрованої руди», - додав посадовець.