«Баба Єлька» започаткувала проєкт з відродження давньої вишивки Кіровоградщини

Перегляди: 954

Етнолабораторія «Баба Єлька» презентує новий напрямок – «Баба Єлька вишиває», започаткований для відродження і популяризації давніх вишивальних традицій Кіровоградщини.

Про це CBN повідомила кураторка проєкту й одна зі співзасновниць Етнолабораторії Світлана Листюк.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Зі слів кураторки Світлани Листюк, на честь п'ятиріччя етнолабораторії, учасники етнопроєкту почали відтворювали схеми вишивки зі стародавніх сорочок, знайдених під час експедицій, які демонструють традиційну культуру Кіровоградщини. Допомагає етнолабораторії кропивничанка, дизайнерка Дар'я Галько. Першою вона взялася за жіночу сорочку з села Цвітне Олександрівської громади.

Пошила і вишила її Олена Свороба (1880 р.н.), а зберігала і передала «Бабі Єльці» її внучка Раїса Косенко (1947 р.н.). Це традиційна сорочка Кіровоградщини, яку власниця кілька разів перешивала у різні часи, але повністю зберегла недоторканим архаїчний низ (підтичку) з прадавньою вишивкою.

«Баба Єлька» - фольклорно-етнографічний проєкт про традиції Кіровоградщини, що ставить за мету збирати, зберігати та поширювати елементи старовинного побуту та культури Кіровоградщини.

Долучитися до збереження культурної спадщини Кіровоградщини можна за посиланням.


Фото: "Баба Єлька"