За фінансування війни проти України судитимуть російського бізнесмена

Перегляди: 779

За фінансування війни проти України судитимуть російського мільярдера Сергія Кабаргіна, якому на підставі зібраних доказів слідчі СБУ 22 червня 2023 року повідомили про підозру.

Про це повідомили на сайті Кіровоградської обласної прокуратури.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно підприємця рф за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 4 ст. 110-2 КК України).

У провадженні провели спеціальне досудове розслідування та встановили, що обвинувачений є бенефіціарним власником одного з місцевих підприємств, яке спеціалізувалося на видобутку та переробленню каоліну.

Для цього росіянин використовував підконтрольне в Україні АТ «Кіровоградське рудоуправління», де видобувають рідкісні породи глини, у тому числі вогнетривкої класифікації.

Ця сировина є необхідною складовою для будівництва і ремонту технологічних приміщень на потенційно небезпечних об’єктах промисловості та енергетичної галузі.

За вказівкою Кабаргіна гірські породи з українського підприємства постачали нібито до третіх компаній, хоча насправді вони потрапляли до бізнес-структур «Росатома» і «Лукойла».

Фігурант здійснював поставки через власну компанію в росії – «Боровичский комбинат огнеупоров».

Крім того, значну кількість будматеріалів, виготовлених на цьому підприємстві з української сировини, Кабаргін відправляв російським військам на фронт для будівництва укріпрайонів.

За цей злочин передбачають покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляло CBN, з початку повномасштабного вторгнення росіянин реалізував «схему», яка дозволила йому перерахувати до російського бюджету майже 2,5 млрд рублів.