Кропивницька міськрада виділила 456,8 тис грн на часткове відшкодування встановлення «автономок»

Перегляди: 741

Цього року на часткове відшкодування з бюджету громади вартості встановлення «автономок» програмою «Про затвердження системи теплопостачання у місті Кропивницькому на 2023 рік» виділили 456,8 тис. грн.

Про це повідомляє Кропивницька міська рада.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Програма має на меті оптимізацію системи теплопостачання міста та надання компенсації витрат з міського бюджету на встановлення індивідуального опалення кропивничанам, що належать до соціально вразливих верств населення, у яких місячний дохід на одного зареєстрованого у квартирі мешканця не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів. На сьогоднішній день це 5178 гривень», - зазначив начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко під час брифінгу.

Посадовець звернув увагу, що програма оптимізації системи теплопостачання діє у Кропивницькому з 2017 року. До 2023 року в обласному центрі вже відключили від централізованого опалення 423 квартири у 138 житлових будинках. Загальна сума відшкодування встановлення індивідуального опалення становить 1,455 мільйона гривень.

«Аби взяти участь у програмі, власник квартири, де облаштовується індивідуальне опалення, має належати до категорії соціально вразливих верств населення. У нього не повинно бути заборгованості з оплати послуг централізованого опалення або ж має бути укладений договір реструктуризації, якщо така є. Щоб отримати часткову компенсацію, потрібно подати заяву про участь у програмі, а також відповідний перелік документів», - наголосив Віктор Кухаренко.

Зокрема, необхідно надати до відділу по роботі зі зверненнями громадян міської ради (к. 103):

копію паспорта громадянина України власника квартири (квартиронаймача);

копію технічного паспорта на квартиру;

копію документів, що підтверджують право власності (користування) на приміщення/квартиру, ордер на жиле приміщення тощо;

копії інших документів, які підтверджують соціальний статус (інвалід, опікун, ветеран, пенсіонер тощо);

довідку про склад зареєстрованих у квартирі;

довідку про доходи усіх зареєстрованих членів сім'ї за останні 6 місяців;

оригінал витягу з протоколу засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.

До заяви на часткову грошову компенсацію витрат заявник має надати також:

довідку з банківської установи про відкриття рахунку (оригінал);

копію договору підряду між заявником та монтажною організацією, яка встановлюватиме автономне опалення;

акт приймання виконаних робіт (типова форма КБ-2в).

Після перевірки поданих документів комісія прийматиме рішення про перерахунок грошей на картковий рахунок.

Розмір часткової грошової компенсації заявнику складає 40% від сплаченої ним суми, але не більше:

для однокімнатної квартири – 25700 гривень;

для двокімнатної квартири – 29000 гривень;

для трикімнатної квартири – 32000 гривень;

для чотирикімнатної квартири – 35500 гривень;

для п'ятикімнатної квартири – 38800 гривень.

Як повідомляло CBN, у Кропивницькому до початку опалювального сезону 19 житлових багатоповерхівок відключать від централізованого опалення, оскільки його використання у будинках, де без «автономок» залишилося по декілька квартир, визнано недоцільним.