У Кропивницькому херсонський театр показав виставу про окупацію (фото)

Перегляди: 828

Херсонський театр імені Куліша розпочав гастролі у рамках проєкту за підтримки Українського культурного фонду. З виставою про окупацію «Лишатися (не) можна...» завітав до Кропивницького.

Вистава «Лишатися (не) можна...» - це документальна вистава про життя в окупації та виїзд на підконтрольну Україні територію. В основі сюжету - пʼять реальних історій співробітників Херсонського театру.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

"У документальній виставі - історія спротиву. У ній немає жодного слова вигаданого, це все реальні історії наших працівників, які тікали від окупації. Слово "окупація" - страшне. Я ніколи не думав, що я, вихований на книжках про Другу світову, буду сам ховатися, мене будуть арештовувати, я буду змушений тікати зі свого дому. І це пережили всі херсонці, всім під час окупації було страшно", - розповів під час пресконференції у театрі імені Кропивницького генеральний директор-художній керівник театру Олександр Книга.

[caption id="attachment_162958" align="alignnone" width="640"] Фото: ліворуч В'ячеслав Вандрашек, праворуч - Олександр Книга[/caption]

«Ми не хотіли виїжджати...» - це проєкт Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Це гастрольний тур театру 8 містами України з виставою «Лишатися (не) можна...», яку задумали та реалізували під час повномасштабного вторгнення росії до України.

Народилась вистава за місяць до того, як Херсон звільнили від окупації. У той момент, коли театр Куліша не мав свого майданчика, а його працівники були розкидані по різних куточках країни та світу.

Команда: Римма Зюбіна, заслужені артисти України Руслан Вишнивецький та Сергій Михайловський, Євгенія Кірсанова, Олена Пасько, Валерій Гайфуллін та Ангеліна Павлюк, режисер Євгеній Резніченко. Генеральний директор-художній керівник театру: народний артист України Олександр Книга.

Покази відбулися у Миколаєві, Кропивницькому та анонсовані у Черкасах, Києві, Житомирі, Івано-Франківську, Львові та Херсоні.

Всі покази безплатні, але за попередньою реєстрацією, посилання на Google-форми можна знайти на сторінках театру в соцмережах.

Як повідомляло CBN, у Кропивницькому артисти Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру зареєстрували петицію на підтримку директора театру, який раніше заявив про тиск з боку облради.

[caption id="attachment_162953" align="alignnone" width="640"] Фото: Мирослава Липа[/caption]