Український інститут національної памʼяті рекомендував перейменувати Олександрію

Перегляди: 11088

Український інститут національної памʼяті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Серед них Олександрія, Новгородка, Першотравневе та інші населені пункти нашої області.

Про це повідомив Український інститут національної памʼяті.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Підставою для перейменування називають те, що 1784 р. Усиківку перейменовали на Олександрівськ (згодом на Олександрію), на честь онука російської імператриці Катерини ІІ та майбутнього імператора Олександра І.

Упродовж наступних шести місяців, до 27 січня 2024 року, місцева влада повинна подати до Верховної Ради України свої пропозиції назв для тих населених пунктів, які підпадають під перейменування відповідно до закону.

Закон включає до символів російської імперської політики топоніми на честь:

- осіб, які були на керівних посадах у держструктурах, війську та партіях, зокрема й тих, які Російська імперія створювала на підпорядкованих землях, і брали участь у/сприяли російській імперській політиці; були працівниками радянських органів держбезпеки всіх рівнів; публічно, зокрема в мистецьких творах чи медіа, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії;

- подій, повʼязаних із утіленням російської імперської політики;

- назв російських міст та інших географічних, історичних та культурних обʼєктів РФ.

Зазначається, що цей перелік не є вичерпним і буде доповнюватися. Оприлюднюючи його, УІНП має на меті сприяти громадам й органам місцевого самоврядування та звернути їхню увагу на ті назви, які містять російську імперську символіку відповідно до закону.

Як повідомляло CBN, згідно з рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови селищу Приютівка рекомендують змінити чинну назву.