Стрілянина Поворознюка: до ДБР направили розслідування дій поліції

Перегляди: 30962

До Державного бюро розслідувань направили документи щодо розслідування дій поліції Кіровоградщини за фактами стрілянини Олександра Поворознюка по жителях Олександрійського району Юрію Ткачу і Михайлу Никифорову.

Про це повідомили у Кіровоградській обласній прокуратурі та ДБР.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

У пресслужбі ДБ повідомили CBN, що прокуратура відкрила кримінальне провадження, як йдеться у документі, який оприлюднив журналіст Дмитро Гордон, але матеріали для досудового розслідування до ДБ ще не надходили.

У прокуратурі Кіровоградської області CBN підтвердили факт про кримінальне провадження.

Раніше в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону в січні 2023 року житель села Богданівка Юрій Ткач розповів, як Олександр Поворознюк тричі завдав йому вогнепальних поранень. В інтерв'ю, яке вийшло 16 серпня, Юрій також повідомив, що Поворознюк знову стріляв по ньому. Михайло Никифоров в інтерв'ю Гордону у квітні розповів, як став інвалідом після того, як Олександр стріляв по ньому і поранив.

Дмитро Гордон звертався до правоохоронних органів із заявами із проханням розслідувати ці випадки. 2 серпня Дмитро виступив із відкритим зверненням. Журналіст закликав міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка і генерального прокурора України Андрія Костіна розслідувати діяльність Поворознюка та державних посадовців, які допомагають йому уникнути правосуддя.

18 серпня прокуратура Кіровоградської області повідомила Гордону, що 17 серпня в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесли відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне скоєння працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав або повноважень, якщо вони завдали суттєвої шкоди правам, які охороняє закон, інтересам окремих громадян, державним або громадським інтересам, інтересам юридичних осіб).

Досудове розслідування доручили третьому слідчому відділу територіального управління ДБР, яке розташоване в Миколаєві.

Нагадаємо, у травні 2019 році журналіст Дмитро Гордон дав інтерв'ю сайту «Політека», де сказав заступнику голови Кіровоградської облради Ігорю Степурі, що вирве йому кадик.

[caption id="attachment_164172" align="alignnone" width="640"] Фото із сайту «Гордон»[/caption]

[caption id="attachment_164173" align="alignnone" width="640"] Фото із сайту «Гордон»[/caption]