Нацбанк ініціює повторну акцію збору монет «Смілива гривня» для потреб ЗСУ

Перегляди: 670

Національний банк України ініціював початок нової хвилі благодійної акції «Смілива гривня» у рамках якої протягом трьох місяців збиратимуть дрібні монети для допомоги війську.

Про це повідомляють на сайті Національного банку України.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Упродовж наступних трьох місяців – з 4 вересня до 30 листопада 2023 року – по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Зібрані кошти перерахують на потреби Збройних Сил України.

Як повідомляє Нацбанк, наразі в обігу перебуває 14,3 млрд монет на суму понад 6 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. та 50 коп. (28,3% та 9,2% від загальної кількості монет в обігу відповідно) часто не використовується для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях.

«Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника. Отже, з 4 вересня до 30 листопада 2023 року кожен зможе долучитися до акції: зібрати монети і принести їх до відділень банків-партнерів – АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Ощадбанк" та АТ "ПУМБ" – не лише в Києві, але майже в усіх регіонах країни, де працюють ці банки, зважаючи на безпечні умови роботи», - повідомляє Національний банк.

У Нацбанку зазначають, що подібна акція сприятиме участі молоді у благодійності, тому радять розміщувати контейнери для збору також у навчальних закладах.

«Благодійна акція "Смілива гривня" насамперед спрямована на дітей та молодь. Саме вони стали рушійною силою під час першої хвилі акції, що відбулася у 2022 році. Минулого року до неї долучилися понад 2 400 колективів, із них 81 % – це навчальні заклади. Здебільшого це стало можливим завдяки зусиллям педагогів, які заохочували дітей та їхніх батьків до благодійності», - розповіли у Нацбанку.