З початку року на Кіровоградщині зафіксували 56 випадків сказу у тварин

Перегляди: 1226

У Кіровоградській області з початку 2023 року зареєстрували 56 випадків захворювання тварин на сказ.

Про це повідомила керівниця Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Надія Оперчук на брифінгу в Кіровоградській ОВА.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Станом на 21 вересня 2023 року на території області зареєстровано 56 випадків сказу серед тварин, серед яких 25 випадків зафіксовано в Кропивницькому районі, 12 - у Голованівському, 10 - в Новоукраїнському і 9 - в Олександрійському. Більшість з заражених тварин є домашні, серед них: 22 собаки, 9 котів, 6 представників дрібної рогатої худоби та 5 представників великої рогатої худоби. Серед диких тварин зареєстровано 14 випадків хвороби: 11 лисиць, 1 шакал, 1 єнотовидна собака і 1 борсук», - повідомила Надія Оперчук.

За вісім місяців 2023 року в лікарні звернулись 1231 людей з усієї області, які постраждали від укусів або травмувань, нанесених тваринами. З загальної кількості постраждалих, 297 особам призначили курс антирабічних щеплень.

Найчастіше до медзакладів звертались мешканці Кропивницького - 455 випадків, та Олександрії - 147 випадків.

Як зазначила посадовиця, за 2022 рік зареєстрували 36 випадків захворювання сказом у тварин, а також зафіксували 1616 постраждалих внаслідок травмувань тваринами.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак основним носієм вірусу сказу є червона лисиця.