У похід вперше: що взяти з собою, щоб було комфортно
Спортивний туризм — улюблене заняття багатьох людей, але навіть якщо ви не адепт такого виду відпочинку, відправитися в похід усе одно цікаво. Від того, як пройде підготовка до заходу, залежить дуже багато. Ви або закохаєтеся в цей вид відпочинку, або назавжди викреслите його зі списку розваг.
У процесі підготовки до першого в житті походу завжди корисно попросити допомоги у досвідченого туриста. Але якщо такого у вашому оточенні немає, можна впоратися й самостійно, орієнтуючись на наші підказки. Отже, що взяти з собою в похід, щоб було комфортно?
Перелік необхідних речей для походу з ночівлею
Перше, на що потрібно орієнтуватися під час складання списку, — спосіб пересування. Важливо заздалегідь розуміти, чи ви пройдете весь шлях пішки, проїдете на авто або велосипеді, або плануєте сплавлятися на човні. Від цього залежить, що брати з собою. Проте є також основний перелік речей, без яких у поході не обійтися:
- Намет чи тент. Якісний, відповідного розміру тент купити можна не лише для походу. Його зручно використовувати для облаштування тіньового навісу на дачі або лоджії, знайти інше застосування. У холодну пору року без намету не обійтися, а тент краще використовувати для додаткового захисту від вітру та дощу. А от у теплу погоду він цілком замінить намет. Натягнувши тент максимально близько до землі, можна отримати дах над головою, а відсутність бічних сторін дозволить вільно дихати, не знемагаючи від спеки.
- Спальний мішок. Це споконвічний атрибут будь-якого туриста, індивідуальний для кожного члена групи. Спальник використовують навіть влітку, захищаючись від протягів та забезпечуючи тепло прохолодними ночами.
- Пінка та килимок для сну. Вони допоможуть нівелювати нерівності землі та додадуть комфорту.
- Засоби зв'язку. Смартфон або планшет у поході незамінні, звичайно, якщо в тій місцевості, куди ви плануєте відправитися, є інтернет-покриття. В іншому разі найкраще подбати про наявність рації та заздалегідь навчитися нею користуватися. Усі засоби зв'язку мають бути повністю заряджені.
- Запальничка та сірники в непромокному пакуванні, засіб для розпалювання вогнища.
- Посуд та продукти. З собою обов'язково потрібно взяти казанок, металевий кухоль та миску, столове приладдя, а за бажанням — шампури або решітку барбекю. Знадобиться також тактичний ніж — універсальна річ, яка допоможе в готуванні їжі, нарізанні гілок, установленні намету та стане в пригоді за інших потреб.
- Аптечка. Мінімальний набір складається з перекису водню, пластирів, бинту, йоду, но-шпи, анальгіну, парацетамолу, мазі від ударів та опіків, активованого вугілля, засобів від комах, засобів для загоєння ран, препаратів від розладу шлунку.
Ну і, звичайно, все це добро доведеться скласти у туристичний рюкзак. Його потрібно купити обов'язково, адже вирушати в похід із валізою чи звичайною спортивною сумкою — не найкраща ідея. Крім найнеобхіднішого, у рюкзак можна скласти вудку, туристичний ліхтарик, невелику сокирку, компас та інше приладдя, що може стати в пригоді.
Похід — чудовий спосіб провести час на лоні природи, але до нього потрібно не тільки добре підготуватися, але й залишити після себе чистоту. Тому, крім інших речей, не забудьте взяти з собою місткі пакети для сміття.