Олександрійська громадськість виступила за збереження назви міста

Перегляди: 2504

Історики не знайшли документів, які б підтверджували, що Олександрію перейменували на честь онука російської імператриці Катерини ІІ.

Про це на своїй фейсбук-сторінці написав очільник міста Сергій Кузьменко.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

За його словами, близько двох місяців історики та краєзнавці шукали підтвердження, чи справді Олександрія перейменована на честь Олександра І.

У рамках дослідження зібрали довідки від Державного архіву Кіровоградської області, обласного краєзнавчого музею, Регіонального центру наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань, обласної наукової бібліотеки імені Чижевського, міського музейного центру імені Худякової, Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України, а також дослідження автора книги «Олександрія. Історія Задніпров’я» Віктора Голобородька.

«За результатами роботи комісії встановили, що окремий іменний указ чи епістолярний документ, у якому було б зазначено походження назви міста Олександрія, відсутній.

Наявні офіційні документи ХVІІІ-ХІХ століття не містять доказів найменування Олександрії на честь членів родини російських імператорів.

Відтак міська рада та громада міста вважають, що назва населеного пункту має бути збережена.

Звертаємось до Українського інституту національної пам’яті з проханням зберегти історичну назву міста Олександрії. А також вилучити Олександрію з переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку і підлягають перейменуванню», – зазначив Сергій Кузьменко.

Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті склав список населених пунктів, які підлягають перейменуванню, серед яких – і Олександрія. В обгрунтуванні вказано: «1784 року Усиківку перейменовано на Олександрівськ (згодом Олександрію) на честь онука російської імператриці Катерини ІІ та майбутнього імператора Олександра І».