На Кіровоградщині зафіксували ще один випадок африканської чуми свиней

Перегляди: 1875

До Держпродспоживслужби надійшло повідомлення про захворювання та загибель 3-місячних свиней на території особистого підсобного господарства у селищі Молодіжне Долинської громади, де утримували 95 голів.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області у Facebook.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Під час епізоотичного розслідування фахівці встановили, що свиней в кінці вересня - на початку жовтня завезли з господарства Одеської області. Клінічні ознаки захворювання з’явилися у тварин ще 5 жовтня, однак за допомогою до ветеринарів власник не звертався.

З огляду на загибель свиней та наявність у хворих клінічних ознак африканської чуми свиней (ціаноз вух та підгрудка, загальне пригнічення, відмова від корму) ветеринари відібрали біологічні зразки для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Результати підтвердили африканську чуму свиней.

Протиепізоотична комісія затвердила план дій та визначила межі епізоотичного вогнища (територія особистого підсобного господарства), зону захисту радіусом 3 км (села Березівка, Новогригорівка Перша та селище Молодіжне). Також визначили зону спостереження, до якої ввійшли: села Тирлова Балка, Лебедине, Третє, Новоігорівка, Антонівка, Лаврівка, Новосавицьке, Широка Балка, Суходільське, Никифорівка, Мирне, Першотравневе, Степове, Маловодяне, Червоне Озеро, Писанка та місто Долинська.

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней тварин, які утримувалися в господарстві, умертвили безкровним методом, після чого спалили. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаразили. На в’їзді до епізоотичного вогнища встановили карантинний пост та забезпечили цілодобове чергування. Обмежили доступ стороннього транспорту та людей на 40 діб - час карантину з АЧС.

Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів'я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.