Кабмін підтримав рішення про реорганізацію НАУ та створення Української державної льотної академії у Кропивницькому

Перегляди: 1839

13 жовтня Кабінет Міністрів України підтримав рішення, запропоноване Міністерством освіти і науки України, про реорганізацію Національного авіаційного університету. Вже підписали відповідний наказ МОН, яким розпочато процес реорганізації НАУ.

Про це повідомляє МОН.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

"Відповідно до розпорядження уряду НАУ буде поділено на два заклади вищої освіти: Державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію (м. Кропивницький). Новоутворені заклади мають стати провідними центрами розвитку авіаційної обороноздатності України, що відповідатимуть за розроблення військових інновацій у галузі MilitaryTech, зокрема безпілотників, а також підтримку воєнної промисловості", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, останні декілька років Національний авіаційний університет як заклад вищої освіти поступово втрачає ефективність. З 2020 до 2022 роки в університеті провели 54 акредитації освітніх програм, третина з яких отримала умовну акредитацію, а одній освітній програмі повністю відмовили в акредитації. Крім того, до МОН надходили численні скарги представників студентського самоврядування НАУ, зокрема про незаконне відрахування студентів і скандали щодо протизаконного відчуження земель університету під багатоповерхове будівництво.

Водночас цьогоріч МОН неодноразово отримувало звернення від колективу і керівництва Льотної академії Національного авіаційного університету міста Кропивницького із проханням відокремити їхній заклад від НАУ. Ці звернення були підтримані Кіровоградською обласною радою і обласною військовою адміністрацією. Українська державна льотна академія має інфраструктурні можливості, які можна використовувати на користь держави (наприклад, цехи з виробництва БПЛА), однак київський НАУ ці можливості обмежував.

Університети мають лишатися проактивними, відкритими та готовими оперативно реагувати на запити суспільства і держави. Утім, попри високий потенціал авіаційного університету до конструювання безпілотних літальних апаратів і дронів, від початку повномасштабного вторгнення НАУ зі своїми потужностями в Києві і в Кропивницькому не спромігся розробити жодного БПЛА для підтримки обороноздатності України.

Разом із розпорядженням про реорганізацію НАУ Міністерство освіти і науки України планує видати накази про призначення нових керівників закладів та наказ про утворення наглядової ради при ДУ «КАІ», яка буде пильнувати і підтримувати управління університету в період його перетворення і подальшого функціонування. У перспективі ця наглядова рада матиме розширені повноваження, які сприятимуть розвитку автономії закладу.

На період здійснення процедури реорганізації в університеті буде призначений в. о. ректора, який сформує власну управлінську команду, а після її завершення оголосять вибори двох нових очільників уже реорганізованих закладів.

Зазначається, що зміна статусу з «національного» на «державний» суттєво нічого не змінює. Студенти НАУ продовжать навчання безперервно на тих самих умовах у Київському авіаційному інституті, його відокремлених структурних підрозділах та Українській державній льотній академії за обраними спеціальностями і джерелами фінансування. Новостворений ДУ «Київський авіаційний інститут» продовжить освітні програми НАУ, студентів перезарахують, а викладачам цих програм запропонують продовжити викладання їхніх дисциплін.

Реорганізація закладу не вплине на умови праці й рівень заробітних плат освітніх працівників, однак призведе до оновлення складу керівництва університету та внутрішніх управлінських процесів, що є вкрай необхідним для ефективної трансформації закладу.