Очільник Льотної академії розповів про реорганізацію закладу та майбутні проєкти

Перегляди: 2184

Як повідомляло CBN, Уряд ухвалив реорганізацію НАУ на два заклади: Київський авіаційний інститут та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. Сьогодні під час брифінгу у Кіровоградській ОВА виконувач обов'язків начальника вишу Сергій Неділько розповів про плани щодо розв'язання проблем ЗВО та окреслив напрямки роботи.

Серед першочергових задач Сергій Неділько, який очолює заклад з 20 жовтня на період реорганізації, виокремив впровадження інноваційних напрямків діяльності та відновлення вже наявних. Як повідомив очільник ЗВО, є проблеми із роботою Бізнес-школи у ЛА НАУ, у якій проходила значна кількість курсів, та Центру перепідготовки льотного персоналу, якій налічував понад 200 видів курсів та який наразі майже не працює.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Коли мені запропонували очолити академію, одразу повідомили, що вона зараз у складному стані. Зокрема є заборгованість по заробітній платі, комунальним платежам, а найголовніше, що робота з безпілотниками, які є розділом авіації, зупинилась. Наразі буде йти процес ліквідації структурного підрозділу "Льотна академія національного авіаційного університету", що може зайняти до трьох місяців, та паралельно створюватимуться структури "Української державної льотної академії". Ми повинні зайняти те місце, яке завжди займали», - наголосив Неділько.

Очільник закладу повідомив, що найбільші складнощі у роботі в підпорядкуванні НАУ були з тим, що згідно з законодавством, структурний підрозділ не має права мати свого льотного сертифіката: «Це треба було робити через НАУ, а керівник сертифіката повинен бути на аеродромі, раптом сталась якась пригода, він там має бути через декілька хвилин і приймати рішення. Представте собі, що голова сертифіката знаходиться у Києві, а у нас польоти».

Також Сергій Неділько розповів, що планується співпраця з партнерами з інших країн, прикладом, із партнерами з Кореї найближчим часом обговорять нову технологію з пошуку мін.

Щодо заборгованості по заробітній платі у 11 млн грн, Сергій Неділько очікує, що розв'язати проблему вдасться вже за декілька місяців: «Складно відповісти про терміни погашення, наразі зупинилися всі напрямки господарської діяльності, з яких надходили кошти. Також є помилки у калькуляції їхньої вартості. Зрештою, викладачі отримують 50% оплати, хоча працюють на 100%. На сьогодні, коли я прийшов, як-то кажуть, казна пуста. Тому потрібно організовувати відповідні фінансові потоки, підняти знову ті напрямки господарської діяльності, які приносять кошти. За моїми розрахунками, ми маємо взимку вийти на нормальну зарплату у 100%».

Для успішної роботи очікують підтримки як в центральних, так і у місцевих органів влади, а також залучення інвесторів. У разі затвердженні нових напрямків роботи мова йтиме також і про створення нових робочих місць.