У членів секти АллатРа на Кіровоградщині та в інших областях провели обшуки (фото)

Перегляди: 2227

На Кіровоградщині правоохоронці провели обшуки в осередках міжнародної злочинної організації АллатРа, яка діяла на користь спецслужб рф.

Про це повідомляє Служба безпеки України в Telegram.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Під виглядом «місіонерства» учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію рф та публічно просували кремлівську ідею про створення «союзу слов’янських народів» під керівництвом москви.

Фігуранти організували чітку ієрархічну структуру та власні «представництва» в кожному обласному центрі України, в які закликали місцевих жителів. Для пошуку однодумців та поширення проросійських поглядів фігуранти створили власний ютуб-канал, який налічує майже пів мільйона користувачів.

Також організатори АллатРа запустили мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, телеграм-каналів та сторінок у соцмережі «ТікТок». Там вони публікували пропагандистські дописи та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї «благотворчого суспільства».

Також вони агітували за те, щоб російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст.

За даними слідства, лідери угруповання незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку. Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати своєю злочинною організацією в Україні.

У ході розслідування отримано беззаперечні докази вини керівництва та активних учасників АллатРа, які вели підривну діяльність на користь країни-агресора.

Крім того встановлено, що за період свого існування проросійська секта створила власні «філії» на території рф, білорусі та ще декількох країн Європи, Центральної Азії та США.

Під час обшуків в «осередках» секти та у помешканнях фігурантів на Кіровоградщині, а також в інших областях України, знайшли комп’ютерну техніку, мобільні телефони, літературу, документи та інші докази незаконної діяльності.

На підставі зібраних доказів керівництву та учасникам АллатРа готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада);

- ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

- ст. 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму);

- ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі триває розслідування для встановлення всіх учасників злочинної організації та притягнення їх до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

[caption id="attachment_170061" align="alignnone" width="640"] Фото: СБУ[/caption]