СБУ викрила експосадовця Кропивницького СІЗО в незаконному експорті деталей до вертольотів

Перегляди: 682

СБУ підозрює колишнього посадовця Кропивницького СІЗО у незаконному вивезенні з України допоміжних газотурбінних двигунів та навігаційної апаратури для багатоцільових вертольотів Мі-8.

Про це повідомляє СБУ в Telegram.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Як зазначається, для пошуку потенційних покупців підозрюваний розміщував оголошення на спеціалізованих сайтах. Для переправлення товару іноземним замовникам фігурант хотів використати сервіси міжнародних вантажоперевезень. А щоб приховати нелегальний експорт - намагався внести неправдиві відомості до товарно-транспортних декларацій.

Правоохоронці викрили оборудку, поетапно задокументували її і тим сам запобігли нелегальному вивезенню за кордон авіаційних агрегатів та програмного забезпечення.

На підставі зібраних доказів, зловмиснику повідомили про підозру за ч.1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Наразі триває розслідування для встановлення джерел походження та кінцевого отримувача вертолітного обладнання. Додатково готуються матеріали для передачі вилученого майна на потреби Збройних Сил України.

[caption id="attachment_170630" align="alignnone" width="640"] Фото: СБУ[/caption]