На Кіровоградщині ліквідаторам аварії на ЧАЕС вручили обласні відзнаки (фото)

Перегляди: 401

На Кіровоградщині вшанували героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції сьогодні, 14 грудня.

Про це повідомила Кіровоградська обласна рада.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Участь у заході взяли перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк та перший заступник начальника ОВА Павло Конопко. Посадовці вручили ліквідаторам-чорнобильцям обласні відзнаки.

«Страшна трагедія, що сталася на Чорнобильській атомній станції – горе не лише для України, а й для всього світу. Українці першими відчули на собі вплив скаженого атому і першими стали на захист людства. Наші пожежники кинулися на боротьбу з вируючим радіаційним полум’ям – рятуючи людей і не думаючи про себе. Разом із ними свою мужність показали наші військовослужбовці, які ліквідовували наслідки аварії та вивозили з небезпечної зони людей, – наголосив перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк. – Час не загоїв чорнобильські рани, не стер у пам’яті трагічні і героїчні події, імена мужніх ліквідаторів – пожежників, військовослужбовців, медиків, персоналу ЧАЕС, які самовіддано протистояли невідомій небезпеці, зупиняючи ядерну катастрофу, проявивши велику жертовність та високий патріотизм».

За словами посадовця, на 2023 рік з обласного бюджету за програмою «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виділено 3,3 млн грн.

 «Усі рішення, прийняті на рівні держави, прийняті обласною радою, стосовно фінансування тих чи інших програм, соціального захисту чорнобильців мають бути виконані», – зауважив Юрій Семенюк.

[caption id="attachment_173538" align="aligncenter" width="640"] Фото: Кіровоградська обласна рада[/caption]