Кропивницька художниця представила збірку поезій про війну зі своїми ілюстраціями (фоторепортаж)

Перегляди: 1163

24 січня в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна кропивницька художниця та поетеса Ольга Краснопольська представила свою першу збірку віршів «Друзки болю і віри» з власними ілюстраціями.

Художниця розповіла CBN, що почала писати вірші давно, але саме під час повномасштабного вторгнення рф почала їх оприлюднювати у соцмережах.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Вірші раніше писала "в шухлядку", мало хто насправді знав, хіба що близькі. З початку повномасштабної війни захотілося ніби викричатися, і хотілося зворотного зв'язку, щоб показати людям, що вони такі не одні, що ці емоції, які у них зараз вирують всередині, вони наші спільні, що я є частиною цього болю, тому почала викладати і вони одразу почали купу коментарів збирати. Раптом люди підхопили й почали їх поширювати, коментувати, писати слова підтримки. А ілюстрації - з мого блокнота. У будь-якого художника є скетчбуки різного розміру, різної якості, з різними експериментами. І в цей мій рожевий блокнот замальовувала скетчі, коли тільки щось в голову починали лізти якісь думки. Іноді, коли я сідала за чергову картинку, не знала, що врешті-решт народиться», - розповіла Ольга Краснопольська.

Книжка вийшла друком у видавництві ТОВ «Імекс-ЛТД» у грудні

2023 року коштом обласного бюджету. Ця книга увійшла до переліку видань, що отримають фінансову підтримку з державного бюджету у 2023 році, які були визначені експертною радою з питань книговидання Кіровоградської обласної військової адміністрації.

В анотації до книги зазначається: «Розпадаючись на друзки від болю, ми не стаємо слабшими. Навпаки - щоб відродитися по-справжньому, стати сильними й усвідомити власну незламність як щит, - ми повинні пропустити через себе найгостріший біль... Бо тільки так кристалізується віра. Бо тільки з віри, охрещеної полумʼям болючих втрат, невизначеності, паралізуючого страху постає українська незламність».

Кропивничани, які завітали на презентацію, підкреслили те, що подібна збірка поезій та ілюстрацій про війну вийшла до друку в області вперше, та мали змогу придбати видання під час заходу. Поціновувачі творчості Ольги також зазначили, що чекали на друк поезій, які раніше читали лише у соцмережах.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.