На Кіровоградщині до медиків звернулися понад 100 людей, яких покусали тварини

Перегляди: 1090

З початку 2024 року на Кіровоградщині до медиків звернулись 103 людини, яких попокусали собаки. З них 33 постраждалим призначили курс антирабічних щеплень.

Про це повідомляє Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб у Facebook.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Станом на 24 січня 2024 року в Кіровоградській області зареєстрували 9 лабораторно підтверджених випадків сказу тварин: у Кропивницькому районі – 5, Олександрійському – 3 та Новоукраїнському – 1.

Фахівці дослідили, що понад дві третини становлять «домашні» тварини – це собаки та коти, решта – лисиці.

Зокрема за останній тиждень медзаклади області зареєстрували 40 звернень з приводу травмування безпритульними тваринами.

Сказ – це небезпечна інфекція, що передається контактним шляхом через слину, при укусі твариною та вражає центральну нервову систему у вигляді специфічного енцефаліту й завжди призводить до смерті.

Запобігти захворюванню можливо лише завдяки своєчасному зверненню за медичною допомогою.

Як зазначає Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб, антирабічні препарати в закладах охорони здоров’я Кіровоградської області є в достатній кількості. Щеплення проводяться безоплатно.