Специфіка та причини появи екзематозних дерматозів
Екзема — запальне не інфекційне захворювання, яке супроводжується утворенням дрібних висипів, невеликих бульбашок та почервонінням шкірних покровів. Це приносить безліч дискомфорту хворому й негативно впливає на якість його життя. Вкрай важливо розпочати терапію хвороби на ранніх етапах, адже вона призводить до погіршення захисних функцій організму. При екзематозному дерматиті призначається комплексне лікування з використанням системних та місцевих медикаментів, наприклад, «Бепантен» мазь https://anc.ua/ru/product/bepanten.
Причини виникнення екземи
На жаль, достеменних причин появи екземи не виявлено. Втім вчені говорять, що ризик її виникнення підвищується внаслідок впливу зовнішніх та внутрішніх факторів:
- генетична схильність до алергій або взаємодія з хімічними алергенами;
- ультрафіолетове випромінювання, сухе повітря, перепад температур;
- порушення функцій ендокринної та нервової систем;
- патології органів травної системи;
- біологічні агенти (грибки, бактерії);
- вогнища хронічних інфекцій.
Варто враховувати, що навіть наявність дії кількох цих чинників не є передумовою розвитку захворювання, адже його патогенез до кінця невідомий. У деяких випадках патологія з'являється у людей, що довгий час перебувають під впливом стресу або через вживання певних харчових продуктів. Медикаменти, які можна придбати в аптеці https://anc.ua/ru, повинен призначити лікар.
Класифікація екзематозного дерматиту
Залежно від особливостей клінічної картини, екзема буває:
- Ідіопатична (істинна) — в основному вражає обличчя та кінцівки людини, рідше тулуб. Характеризується сильним почервонінням шкіри, пухирцями та точковими ерозіями.
- Мікробна — виникає в результаті потрапляння інфекції на травмовану ділянку шкіри. Має кілька підвидів (монетоподібна, варикозна, паратравматична та мікотична) й потребує негайного лікування.
- Професійна — з'являється внаслідок довготривалого контакту з певною хімічною речовиною на виробництві. Супроводжується почервонінням шкірних покривів та появою дрібних бульбашок, спершу вражає відкриті частини тіла, з часом поширюється на інші.
- Дитяча — розвивається у немовлят з недостатньо зволоженою шкірою. Може мати ознаки інших екзем та проходить при симптоматичному лікуванні.
- Себорейна — переважно локалізується на волосяних ділянках (голова, обличчя, спина та ноги). Викликає сильний свербіж та лущення, під якими зберігається волога.
Ця патологія не лише приносить безліч неприємних відчуттів, але й негативно впливає на самооцінку хворого й самопочуття в соціумі. Тому під час появи перших ознак захворювання варто звернутися до лікаря й пройти діагностику.