У Кропивницькій міськраді розповіли про стан облаштування Алеї почесних воїнських поховань

Перегляди: 1788

У Кропивницькій міськраді розповіли про поточний стан облаштування Алеї почесних воїнських поховань: ведуться роботи згідно проєкту, узгоджується питання благоустрою та підсилили охорону Алеї.

Про стан робіт під час брифінгу у міській раді 8 лютого розповів заступник міського голови Олександр Вергун.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

"Проєкт складний, самі проєктанти з нашого міста з такою роботою не стикалися, це був перший їх проєкт такої складності і відповідальності. Та й експертиза обʼєкта такої значимості також виконувалася вперше. Під час розробки проєкту проводилася копітка робота, чисельні робочі наради, бо необхідно було врахувати все, що необхідно зробити-було дуже важко.

По-перше, кількість похованих осіб на жаль дуже різниться на початку і зараз - все це вимагає виконання додаткових робіт. Тож напрацьований проєкт був новим і непростим для самих фахівців. Отримали ми його у листопаді 2023 року. Орієнтовна вартість робіт на початку проектування була 18 млн грн., а після експертизи з врахуванням усіх додаткових робіт і зміною вартості матеріалів - 27 млн. грн. На 11 млн грн проєкт зріс в ціні від старту", - сказав Олександр Вергун.

Що стосується безпосередньо будівельних робіт, їх розпочали одразу ж, як тільки визначились з підрядним підприємством, повідомив посадовець.

"15 грудня укладено договір з підприємством, яке єдине брало участь в цій публічній закупівлі. Це те підприємство що й будувало Алею на Рівнянському кладовищі — колективне підприємство “Єлизавета”. Роботи розпочалися одразу ж 15 грудня. Закуповувалися і завозилися необхідні для будівництва матеріали.

Торік на старті будівельних робіт було закуплено - пісок, відсів, будівельний камінь - складові для приготування будівельної суміші, таким чином було використано 198 тис. грн. Роботи продовжились і в новому, 2024 році", - розповів Вергун.

Станом на сьогодні залили фундамент для будівництва огорожі Алеї - використали 800 тис. грн. Загалом від початку робіт використали майже один мільйон гривень. Роботи ведуться і зараз. Підрядник повністю готовий до виконання усіх робіт, передбачених за проєктом, є і фахівці відповідної кваліфікації, і необхідна техніка.

Прокоментував Олександр Вергун також ситуацію із затвердженням ескізів памʼятників на місцях поховань із рідними похованих воїнів.

"Наступного тижня відбудеться чергова зустріч з родинами наших загиблих земляків. І якщо питання благоустрою в принципі узгоджено - лавочки, алеї, тротуарна плитка, то по памʼятнику - залишається відкритим", - повідомив посадовець.

Олександр Вергун розповів і про роботу щодо охорони на кладовищі — там тепер чергує міська дружина, встановлені камери відеонагляду, підсилені екіпажі патрульної поліції в районі кладовища, а дільничні інспектори провели профілактичну роботу на Великій Балці.

Як повідомляло CBN, у Кропивницькому рідні загиблих воїнів обговорювали з місцевою владою облаштування та догляд Алеї почесних воїнських поховань на Далекосхідному цвинтарі. Скарги були щодо вандалізму та недостатньої охорони, суперечливими були думки щодо вигляду та якості пам'ятників та питання щодо загального доброустрою Алеї.