Квіти та романтичний настрій: свято закоханих відзначають у Кропивницькому (фоторепортаж)

Перегляди: 2167

Сьогодні, 14 лютого, на вулицях міста можна побачити, як кропивничани відзначають День закоханих.

День Святого Валентина - це щорічне свято, яке відзначають 14 лютого, назву свята пов'язують з легендою про Святого Валентина.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Як йдеться Wikipedia, заведено вважати, що День Святого Валентина прийшов на зміну язичницькому святу Луперкалії, ця зміна відбулась 496 року після указу Папи Римського Геласія I.

За легендою християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.) й окрім основного покликання займався природничими науками та медициною.

Він попри заборону імператора на шлюби для солдатів, таємно продовжував вінчати всіх охочих, за це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою.

Священник зцілив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Але щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священником і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи), у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо.

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю. 1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одну з тодішніх «валентинок» нині зберігають у Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.

Останнім часом поширилася інформація про те, що мощі покровителя закоханих святого Валентина зберігають у церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі (Львівська область). Автентичність реліквії нібито підтверджує документ Папи Римського від 1759 року.

Як свідчить отець Богдан Добрянський, адміністратор парафії у Самборі, святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. «У 1759 році його прах вийняли із землі на цвинтарі святої Прісцилли у Римі. У Ватикані вирішили передати частину мощей у храм тієї землі, якою опікувався святий Валентин.

Фрагмент черепа та кілька кісточок закували у скляний гробик, поклали у саркофаг і доправили до Самбора. Від того часу реліквію зберігають у нас. Але в комуністичні часи це замовчували», — сказав священник в інтерв'ю одній із газет.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.