Упродовж року на Кіровоградщині неповнолітні скоїли понад 130 злочинів

Перегляди: 744

Упродовж 2023 року на Кіровоградщині 94 неповнолітні вчинили понад 130 кримінальних правопорушень.

Про це повідомила Кіровоградська ОВА у Facebook.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Неповнолітні у 2023 році вчинили 132 злочини проти 119 у 2022 році. Про це говорили в обласній прокуратурі під час спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів Кіровоградської області.

Як повідомив керівник Кіровоградської обласної прокуратури Ян Стрелюк у 2023 році потерпілими від кримінальних правопорушень стали 200 дітей проти 125 у 2022, з яких 126 неповнолітніх, 74 - малолітніх.

Для протидії таким випадкам протягом 2023 - 2024 навчальних років у закладах освіти провели понад 5,3 тисячі інформаційно-просвітницьких заходів з питань формування в учнівської молоді толерантності, культури миру, нетерпимості до проявів злочинності. Це правові тренінгові заняття, бесіди з батьками та учнями, виховні години, семінари, уроки з творчими завданнями, перегляди та обговорення фільмів на тему протидії дитячої злочинності.

Також відбувається постійне залучення схильних до правопорушень учнів до участі у спортивних змаганнях. Соціально-психологічний супровід дітей, схильних до злочинності, у закладах освіти здійснюють практичні психологи та соціальні педагоги.

У 152 закладах області обладнали тренінгові кабінети (центри) основ здоровʼя та безпеки життєдіяльності. Також в області облаштували 80 класів безпеки, де працівники ДСНС, національної поліції України та медичних закладів проводять спільні виховні та інформаційно-просвітницькі заходи з основ безпечного середовища, формування правил щодо протидії злочинності серед неповнолітніх.