У Кропивницькому погасили марки зі світлинами воєнного часу (фоторепортаж)

Перегляди: 1049

23 лютого у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї погасили блок марок із найзнаковішими світлинами воєнного часу.

«І буде весна!» — поштовий випуск із найзнаковішими світлинами воєнного часу.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Кожна марка — окрема світлина, дизайн розробив випуску художник Володимир Таран, в блоці 4 марки. Загальний тираж - 250 000 штук.

З 23 лютого Укрпошта офіційно вводить в обіг поштові марки серії «І буде весна!»

На марці № 2072 «Захоплення аеропорту «Бельбек». Севастополь, 2014 р.» — пам’ятна фотографія війни, розпочатої рф проти України ще у 2014 р. з окупації Криму, належить Kубі Камінському/PAP.

Знімок, на якому зафіксовано епізод захоплення аеропорту «Бельбек» у Севастополі, польському фотографу дивом вдалося приховати від російських загарбників, завдяки чому цю світлину побачив увесь світ.

На марці № 2073 «Кохання не спинити! Харків, 2022 рік» — знімок Сергія Бобка/AFP увічнює тендітну мить кохання: медики-волонтери весною 2022 року на весільній фотосесії у дворі зруйнованого російськими ракетами будинку в Харкові.

На марці № 2074 «Світло переможе! «Азовсталь». Маріуполь, 2022 рік» — воїн у променях сонця на «Азовсталі», що є легендарним автопортретом, зробленим захисником із позивним «Орест» Дмитром Козацьким у травні 2022 року під час героїчної оборони Маріупольської «фортеці».

На марці № 2075 «Руки піхотинця. Бахмут, 2023 рік» — фото піхотинця 28-ї бригади з позивним «Сніжок», яке було знято Максимом Дондюком за кілька сотень метрів від ворожих окопів на околиці Бахмута у березні 2023 року.

Відтворені на поштових марках фотографії здобули престижні нагороди: «Захоплення аеропорту «Бельбек» — перше місце в конкурсі Grand Press Photo 2014;

«Світло переможе!» та «Кохання не спинити!» потрапило до переліку найкращих світлин 2022 року за версією газети The Guardian;

Знімок «Руки піхотинця» — до добірки найкращих фотографій 2023 року за рейтингом журналу Time.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.