Боявся за своє життя: ухилянта зі Світловодська засудили до умовного терміну

Перегляди: 3157

У Світловодську судили чоловіка, який ухилявся від мобілізації - пояснював це тим, що боїться за своє життя.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав повністю, вказав, що за обставин викладених в обвинувальному акті умисно ухилився від призову на військову службу, оскільки боїться за своє життя», - зазначається в ухвалі суду.

Ще у 2022 році чоловік пройшов військово-лікарську комісію та згідно з її висновком його визнали придатним до військової служби. Пізніше, 29 липня 2023 року чоловіку вручили повістку. До 31 липня 2023 він мав явитись, аби відправитись у військовому частину, проте не зробив цього, чим ухилився від призову.

У скоєному обвинувачений зізнався повністю. Суд засудив його до 4 років позбавлення волі. Проте, чоловіка не ув'язнили, адже він скоїв нетяжкий злочин:

«Обвинувачений вчинив нетяжкий злочин, на обліку у лікаря-психіатра не перебуває, перебуває на обліку у лікаря-нарколога, повністю визнав свою вину, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення», - йдеться в рішенні.

Тепер він повинен періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.