СБУ ліквідувала схему ухилення від мобілізації на Кіровоградщині

Перегляди: 10575

Співробітники СБУ в Кіровоградській області заблокували схему ухилення від мобілізації.

Про це повідомило Управління СБУ у Кіровоградській області у Telegram.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Слідство встановило, що кропивничанин торгував посвідченнями однієї з благодійних організацій, членство в яких нібито гарантувало бронювання від призову до лав ЗСУ.

Зловмисник за гроші видавав «клієнтам» документи про вступ до «міжнародної волонтерської структури», яка за його легендою була частиною одного з батальйонів ЗСУ. Вартість таких документів становила до 80 тис. грн.

Фігурант надавав рекомендації щодо носіння форми військово-тактичного зразка і шевронів неіснуючого добровольчого батальйону, для демонстрації приналежності до військового формування.

Також «клієнтів» інструктували щодо поведінки при спілкуванні з представниками ТЦК та правоохоронних органів.

Співробітники СБУ задокументували декілька фактів використання злочинної схеми для уникнення перевірки співробітниками ТЦК та безперешкодного перетину блокпостів по всій території України.

До лав вказаної організації вступили понад 100 осіб, а дану схему планували взяти на озброєння представники місцевого криміналітету.

Співробітники СБУ провели обшук за місцем проживання фігуранта та в офісі вказаної організації, в ході якого виявили та вилучили компʼютерну техніку, документацію та посвідчення членів псевдоволонтерської організації.

В результаті зібраних СБУ доказів організатору злочинної схеми повідомили про підозру за ч. 1 ст. 114-1, ч.1, 2 ст. 190 КК України.

Викриття злочинної схеми проводили співробітники СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.