Алею квітів на честь загиблого на війні художника Володимира Чорного відкрили в Кропивницькому (фоторепортаж)

Перегляди: 1118

У Кропивницькому Дендропарку до дня народження загиблого на війні художника Володимира Чорного відкрили алею квітів та погасили марки із зображеннями картин митця.

На алеї у парку висадили сім магнолій, десять пагонів гортензій, десять кущиків ялівцю та п'ятнадцять кущів лаванди. Квіти обирала дочка та мама Володимира Чорного - Людмила Чорна:

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Він сильно любив природу, квіти. Я їздила в Київ, мені магнолія дуже сподобалася. У неї такі квіти гарні. Щодо гортензії, він відпочивав десь і ця квітка йому сподобалася. Він йшов алеєю і казав, що так гарно цвіте гортензія і вона була різних кольорів».

Олена Білецька, дружина Володимира Чорного, розповіла, що місце для алеї обрали через любов військового до природи:

«Володимир, взагалі, він був таким просвітником, дуже розумною людиною, з дуже енциклопедичними знаннями, він дуже любив природу. І місця природи - це його місця сили. Він навіть на фронті з нуля знаходив час, фотографував мох, фотографував рослинки. І Дендропарк для нього - це місце з рідкісними красивими рослинами. Мені здається, що він би хотів, щоб ми зробили це на його честь, висадили красиві квіти».

Дружина воїна додала, що квіти власним коштом купила Людмила Чорна, а доглядатимуть за ними працівники Дендропарку. Комплект марок із зображеннями картин Володимира Чорного подарують Краєзнавчому музею.

Як повідомляло CBN, Володимир Чорний народився 27 березня 1976 року в Кропивницькому. У 1994 році закінчив сільське професійно-технічне училище Nº 8 за спеціальністю художник-оформлювач, одразу почав працювати. Потім здобув фахову освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, майстерня станкової графіки професора Андрія Чебикіна.

З 2006 року почалася його активна виставкова діяльність, брав участь у великій кількості всеукраїнських та міжнародних виставок.

3 початком повномасштабного вторгнення росіян, Володимир Чорний пішов добровольцем до ЗСУ. На посаді головного сержанта окремого взводу протитанкістів у складі 1 батальйону 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго захищав Марʼїнку, звільняв Лиман, тримав лінію оборони на напрямку «Сватово-Кремінна».

Володимир загинув 9 травня 2023 року в битві під селом Невське Луганської області. Володимиру Чорному Указом Президента України присвоєно орден «За заслуги» ІІІ ступеня, посмертно.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.

IMG_7562_result IMG_7484_result IMG_7570_result IMG_7551_result IMG_7523_result IMG_7487_result IMG_7535_result IMG_7482_result