Чи потрібно у Кропивницькому реєструвати домашніх тварин

У Києві з 12 травня стартувала реєстрація домашніх тварин у ЦНАПах: у Кропивницькому така послуга поки що недоступна.
Про це CBN повідомили у пресслужбі Кропивницького Центру надання адміністративних послуг.
Як зазначили, така послуга наразі недоступна, оскільки у Києві її запровадили за ініціативи Київської міської влади, а на рівні держави кампанія з реєстрації діє поза ЦНАП.
З 12 травня у Києві запрацював новий сервіс реєстрації домашніх тварин у Центрах надання адміністративних послуг. Загалом відповідна вимога діє в Україні ще з 2007 року, але на практиці її дотримання мало рекомендаційний характер.
У 2025 році в Україні стартує масштабна кампанія по реєстрації домашніх тварин. Алгоритм дій наступний:
Власник має звернутися до найближчого ветеринарного закладу, який працює з Єдиним державним реєстром тварин. У державних або приватних клініках із доступом до реєстру реєстрацію можуть провести одразу після ідентифікації тварини — тобто після вживлення мікрочипа.
Процес реєстрації включає:
- надання інформації про тварину (вид, порода, стать, вік);
- інформацію про власника (паспортні дані, адреса),
- дані про вакцинацію;
- фото тварини (формат 4:3, з чіткою мордочкою);
- підпис форми згоди (паперової або електронним підписом).
Після цього інформацію вносять до державної бази, і власник отримує електронний паспорт тварини з унікальним номером. У майбутньому цей документ стане доступним у застосунку Дія.
Реєстрація собак, як уже йшлося, є обов’язковою, але, власне, такою вона була ще з 2007 року - це не нововведення. У разі відсутності реєстрації у Кодексі України про адміністративні правопорушення, стаття 154, дійсно передбачає штраф (від 170 до 340 гривень) за утримання незареєстрованих собак.
Але на практиці ці норми майже не застосовуються, бо немає системи контролю або інспекцій.