Дефіцит електроенергії в Україні скоротився: на Кіровоградщині менше відключень

Перегляди: 123
Фото сонячної електростанції
Фото ілюстративне

Ситуація з електропостачанням в Україні поступово покращується, у зв'язку з посиленням сонячної генерації відключень стало менше.

Про це під час брифінгу в ОВА розповіла прессекретар Кіровоградобленерго Олена Данільченко.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

За її словами, ключову роль відіграла сонячна погода, яка охопила майже всю територію країни. Завдяки цьому сонячні електростанції працюють з високою ефективністю, що суттєво знижує навантаження на загальну мережу.

Дефіцит електроенергії скоротився майже втричі: якщо у лютому він сягав 5–6 ГВт, то зараз становить близько 2 ГВт. Відповідно, кількість черг відключень зменшилась — наразі в більшості випадків діє лише одна черга на добу.

Водночас представниця компанії наголосила, що графіки відключень визначає НЕК «Укренерго» на загальнодержавному рівні, а не обленерго. Регіональні оператори лише розподіляють черги на місцях.

Незважаючи на поступову стабілізацію, в Україні продовжує діяти режим раціонального споживання.

Споживачів просять уникати використання енергоємних приладів у пікові години — з 6:00 до 9:00 та з 17:00 до 23:00 — а після відновлення подачі світла вмикати техніку поступово, по черзі, щоб не спровокувати перевантаження мережі.

ССО РЕКРУТИНГ