Екран з інформацією про загиблих воїнів у Кропивницькому: чому має такий вигляд та як функціонує
У Кропивницькому біля міськради встановили LED-екран з інформацією про загиблих воїнів-земляків, з 14 січня він повноцінно працює.
Раніше міська рада планувала великий екран та додатковий планшет біля ЦНАПу, про це повідомляло CBN. Рідні загиблих воїнів та пересічні містяни висловили думку щодо екрана. Комусь ідея здається вдалою, але є й кропивничани, які висловили зауваження.
Родичка загиблого воїна розповіла CBN, що, на її думку, екран у такому виді невдалий:
«Він нікому не буде потрібний, окрім родин і знайомих загиблих».
Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua
Також одна з кропивничанок зазначила, що екран замалий:
«Враження, що екран зробили таким, аби він не дуже привертав увагу. Як і воїнів загиблих ховають: ніби й вшановують, але тихенько, щоб не потурбувати нікого».
Мати загиблої захисниці Ольги Мельстер - Інга Дуднік зазначала на своїй Facebook-сторінці, що екран не є альтернативою Алеї Героїв:
«Пропонували замість Алеї - встановити екран. Та й що ми маємо: по 1 хвилині виходить на 1 людину».
Директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк у коментарі CBN розповіла, що щодо місця встановлення екрана радилися, зокрема із рідними загиблих воїнів, тому змінили розташування:
«Спочатку так, ми говорили, що біля центру надання адміністративних послуг встановимо, там планували зробити великий екран. Коли рідні почали говорити про те, що вони не хочуть, щоб він був там, а щоб був біля міської ради, тому обрали такий вигляд цього екрану, щоб він був доступним для людей. На цьому LED-екрані встановлений пристрій спеціально для людей на візочках, які можуть під'їхати, натиснути кнопку і знайти зображення свого знайомого або рідного. Також, щоб люди з порушеннями зору також могли підійти і знайти портрет свого знайомого».
Також Юлія Вовк додала, що на площі Героїв Майдану приберуть тимчасову інсталяцію з портретами загиблих воїнів, які, ймовірно, передадуть місцевому музею:
«З приводу тимчасової інсталяції, ми працювали з ініціативною групою. Ми говорили про те, що після того, як ми встановимо екран, то приберемо портрети, куби з площі. Тому що їх треба вже змінювати, вони вже в такому вигляді. Наразі я не можу сказати, коли ми їх приберемо, тому що нам треба зараз транспорт замовити і вчасно вивезти. По самих конструкціях металевих, на яких кріпляться портрети, у нас договір на зберігання з Шубіною Людмилою Володимирівною - підприємство «Друкмаш-центр». А самі портрети зараз ми вирішуємо, чи передамо в музей. Ми з ініціативною групою обговорювали це питання і вирішили, що тоді ми дійдемо думки, як вони забажають».
Нині на екрані транслюють 635 портретів загиблих військових-земляків, їх будуть доповнювати. Також через екран повідомлятимуть про прощання.
Сам екран працює як сенсорний телефон: щоб знайти додаткову інформацію про воїна, потрібно скористатися клавіатурою, набрати його прізвище та вивести портрет на екран. Фотографії загиблих змінюються кожні 7 секунд, а розширені відомості можна переглядати протягом 5 хвилин, потім екран знову перейде до автоматичного режиму. Він працюватиме з 7:00 до 21:00.
Відео щодо роботи екрана можна переглянути в нашому Telegram-каналі.